Osmaneli Belediyesi Eski Başkanı Münür Şahin, olaylı Söğütspor-Osmaneli Belediyespor maçının ardından açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

Belediye Başkanlığı süresince Osmaneli Belediyespor’un gelişiminde önemli bir katkı sağlayan ve takıma desteğini sürdüren Şahin, Söğüt deplasmanında Osmaneli Belediyespor takım aracının taşlanması sonrası kınama mesajı yayınladı.

“Söğüt deplasmanında,1308 Osmaneli Belediye Spor futbolcularımıza, hocalarımıza, yöneticilerimize ve taraftarımıza araçlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz.”diyen Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“1308 Osmaneli Belediye Spor 18 branşta faaliyet gösteren,1.200 lisanslı sporcuyla,milli takımlara verdiği 60 milli sporcusuyla Bölgemizde ve Türkiye’de örnek alınan alt yapı spor kulübü.

Takımımız 2023-2024 sezonunda Futbolda bugüne kadar sonuçlanan yaş gruplarında U-15, U-16,U-18 takımlarıyla 3 BİLECİK ili şampiyonluğunu kazanmış ve ilimizi Türkiye şampiyonalarında başarı ile temsil eden alt yapı kulübü.

Osmaneli ilçemiz 1308 Osmaneli Belediye Spor ve Osmaneli Gençlerbirliği Spor kulübümüzle 6 takımın yer aldığı play off grubunda 2 takımımızla centilmence mücadele ediyor. Osmaneli de oynanan tüm müsabakalarda deplasmana gelen takımlar sportmence ağırlanıyor. Her türlü övgüyü hak eden Osmaneli Emniyet Müdürlüğümüze ve değerli Emniyet mensuplarına aldıkları önlemler ve halkımızla kurdukları bağ için ayrıca teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun.

Bugün Play Off müsabakalarında Söğüt deplasmanında olan Takımımız 1308 Osmaneli Belediye Spor futbolcularımıza, hocalarımıza, yöneticilerimize, taraftarlarımıza, araçlarımıza yapılan saldırıları kınıyoruz. Söğüt halkının tümüne mal edilemeyecek bu olayın faillerinin cezalandırılacağına inanıyoruz.

Takımımız 20 yaş ortalaması ile sadece gelecek vadeden ve transfer için izlenen yerel gençlerimizden oluşuyor. Başarılı kulübümüzü kimin şampiyon olacağı ilgilendirmiyor.

Bizler Bilecik ve Bozüyük takımlarımızın bal liginde,3.ligde,2.ligde yer almasını her zaman destekliyoruz. Osmaneli İlçesi olarak öncelikli hedefimizin,” üst liglere ve milli takımlara sporcu yetiştirmek ”olduğunu bir kez daha kamuoyuna hatırlatıyoruz.

Söğüt halkını da üzdüğüne inandığımız bugünkü iğrenç saldırıların faillerinin adli makamlara teslim edileceğine inanıyor, Söğüt Emniyet Müdürlüğünün Osmaneli Emniyet Müdürlüğünü örnek almasını diliyoruz.

Kaynak: EYÜP KELEBEK