Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarken ,”100 yıl önce bize terk ettirilen topraklarda yine katliamı durduracak, huzuru getirecek büyük güç Türkiye olacaktır.”dedi.

Başkan Şahin, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetin 100. Yılını kutlarken, 100 yıl önce bugünkü katliamcıların bize terk ettirdikleri topraklarda huzur gelmedi ve o halklar büyük bir katliamın sonucu perişan, çaresiz ve yine bizden destek bekliyorlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün asla vazgeçmediği misakı milli sınırlarımızı, günümüzde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan savunmacımızın başlangıcı olarak kabul ediyor. Bölgemizde emperyalist ABD ve AB ülkeleri tarafından Gazze’de yaşatılan zulüm Türkiye Cumhuriyetinin ne kadar güçlü olması gerektiğini ortaya koyuyor. Tüm ülke olarak bunu yapacak güçte ve yetenekteyiz. Kurduğumuz 16 imparatorlukla dünyada adaleti ve huzuru getiren bizler, 17.Tür Devleti Türkiye Cumhuriyeti ile yine aynı güce erişiyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşku ve gurur içinde kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Ama bölgemizde yaşananlardan ötürü üzgünüz ama asla çaresiz değiliz. 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin azim ve fedakarlığıyla yükseldi, büyüdü ve aydınlık yarınlar inşa etti. Bu büyük bayramı kutlarken, Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve daha

da ileriye taşımak için kararlılığımızı bir kez daha yineliyoruz.

Osmaneli Belediyesi olarak, ilçemizin daha güzel, yaşanabilir bir yer olması için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bugün, Cumhuriyet'in 100. yılında, Osmaneli'mizi daha fazla kalkındırmak ve geliştirmek için projelerimizi sürdürüyoruz. Bu yolda sizlerin desteği ve katkıları bizim en büyük gücümüz.

Cumhuriyet Bayramı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, milli değerlerimize sahip çıktığımız, demokrasimize olan inancımızı

yinelediğimiz bir gündür. Bu anlamlı günü coşkuyla kutlamak için bir araya gelirken, gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakma sorumluluğuyla hareket ediyoruz.

Tüm Osmaneli halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarken, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde birlikte nice yıllara ulaşmayı diliyor, bu anlamlı günü sevgi, saygı ve coşkuyla geçirmenizi temenni ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, dua ile anıyoruz.

Filistin'de İsrail’in uyguladığı katliamı lanetliyor ve buna sessiz kalan ülkelere Allah aynı akıbetin benzerini yaşatsın diliyoruz.” MEHMET ÖZGÜR