İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol'dan  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

"Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihi, Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilmiş ve o tarihten bu yana uluslararası bir farkındalık günü olarak kutlana gelmiştir. Bu anlamlı gün vesilesiyle engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözümler üretilmesi, yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve toplumsal farkındalığın oluşması hedeflenmektedir.

Bu noktada bilhassa ruhları engel tanımayan özel eğitim öğrencilerimize seslenmek istiyorum: "Sizlerin gayretle ortaya koyduğunuz işlere şahit oldukça ve ortaya çıkan eserleri gördükçe her birinizle ayrı ayrı gurur duymaktayım. Ayrıca, eğitim ve öğretim hayatımızda bize düşen sorumluluğun da farkında olduğumuzu belirtmek istiyorum. İhtiyaç duyduğunuz her an Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yanınızda olmaya gayret göstereceğiz."

Bu duygu ve düşüncelerle, başta özel öğrencilerimiz ve onları ilgiyle yetiştiren aileleri olmak üzere, üstün gayretle görev yapan engelli personellerimize ve tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığı arttırmasına vesile olmasını temenni ediyorum."