Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından  düzenlenen Kamu-Öğrenci buluşmalarının son programının konuğu Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol oldu.

Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği etkinliğe Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. H. Tezcan Uysal, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdem Dönmez ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ümit Kahraman, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raif Zileli ve akademisyenler katıldı.

Üniversite döneminden günümüze kadar uzanan süreçte okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, ilçe şube müdürlüğü, il müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği gibi çeşitli kariyer basamaklarında görev yapan Akyol, milli eğitim çatısı altında yer alan eğitim birimleri hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı.

 Üniversitede formasyon eğitimi alan öğrencilere ve çocuk gelişimi bölümü öğrencilerine yönelik istihdam ve kariyer olanaklarına ilişkin paylaşımlar ile devam eden program, öğrencilerin Akyol’a sorularının ardından İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı adına Doç. Dr. Erdem Dönmez’in plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: EYÜP KELEBEK