Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; Vali Şefik Aygöl, Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, MHP İl Başkanı Talha Özkan, Kurum Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulu Şener Yeni, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Yeni, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçen yıl yine buradaydık ve ben çocuklarımı mucize çocuklar olarak adlandırmıştım. Onların her biri ayrı bir mucizenin neferleri. Bizlerin hayatlarına sunulmuş birer armağan.

Bu geçen bir yıl içerisinde verdikleri savaşa yakinen şahit oldum. Ve gördüm ki onlar çok yol aldılar. Çok şey öğrendiler. Kendilerini çok geliştirdiler. Peki, bizler bu bir yıl içerisinde farkındalığımızı ne geliştirdik? Ne kadar hissettik, ne kadar gördük, ne kadar bildik?

Onlar vücutlarındaki engellere rağmen hayatlarını yaşayabilmek için ellerinden geleni gösterdiler. Peki, bizler zihinlerimizdeki engelleri ne kadar kaldırabildik? Sevgili misafirlerimiz şunu asla unutmayalım, Onların bizlerden çok beklentileri yok. Biraz sevgi biraz ilgi biraz şefkat, gerisini kendi mucizeleri halledecek zaten. Biliyoruz deniz dalgalı, hava puslu, yol çetin. Amaç gemiyi limana taşımak. Ve bizler biliyoruz ki o gemi o limana yanaşacak.

Bizler ve sizler mucize çocuklarımız etrafındaki tüm fertler, amacımız bir olmalı, amacımız tek olmalı, amacımız çocuklarımızın gelişimi olmalı. Çocuklarımızın kendini gerçekleştirme serüvenlerine bir yol açmak olmalı.

Çocuklarımızın bu eğitim faaliyetlerinde bizleri yalnız bırakmayan Valimiz Sayın Şefik Aygöl'e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Sami Akyol'a, Bilecik Orman İşletme Müdürümüz Sayın Tuncay Yakın'a kucak dolusu sevgiler sunuyorum.

Belki de hürmeti en çok hak edenler içimizde en çok yorulanlar en çok anlayışta bulunanlar, sevgili öğretmenlerimiz. Elleri öpülesi, yollarına güller saçılan öğretmenlerimiz. Mucize çocuklarımızın hayatlarına her gün bir çiçek ektiğiniz ve onların hayatlarına baharlar verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız iyi ki bizimlesiniz.

Mucize çocuklarımızın kıymetli anne babaları, sizlere hürmetimiz ve muhabbetimiz sonsuzdur. Bunu asla unutmayınız. Biliyoruz ki sizlerin de hayatları zor meşakkatli ve duygusal. Bizlerle beraber olduğunuz aynı yolu bizlerle yürüdüğünüz için teşekkür ederim. Herhangi bir gün değil her zaman sizlerin yanındayız.”

Okul Müdürü Yeni’nin konuşmasının ardından Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri ve öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Program, protokol üyelerinin stant ziyaretinin ardından sona erdi. Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik