İlimizin önemli eğitim kuruluşlarından olan Mor Mavi Anaokulu, donanımlı öğretmen kadrosu ile yeni şubesinde eğitime başladı.

3-6 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Mor Mavi Anaokulu, yeni şubesinde Cumartesi günleri dahil haftanın 6 günü eğitim verecek.

İlk şubelerinde olduğu gibi yeni şubelerinde de çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek vakit geçirdiği belirten Mor Mavi Anaokulu Müdürü Melike Tekin, “Çocuklarımızı evlerine mutlu göndermek için her türlü hizmeti yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi. 

Haftanın 6 günü boyunca eğitime devam ettiklerini söyleyen Tekin, hafta sonu çalışan velileri de düşünerek Cumartesi günleri de çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

“ÇOCUK GELİŞİMİ İÇİN BİRÇOK ETKİNLİK DÜZENLENİYOR”

Yeni anaokulu şubesi hakkında bilgi veren Tekin, şu ifadelere yer verdi:

 “Mor Mavi anaokulumuz 2017 yılında bu yana Bilecik’te hizmet vermeye devem ediyor. Kurumuza olan ilgiden dolayı yeni şubemizle hizmet vermeye başladık. Şu anda iki şubemizle birlikte Bilecik’teki 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik hizmetimizi sürdürüyoruz.

Mor Mavi Anaokulumuzda çocuklarımıza yönelik; bilişsel gelişim, sosyal beceri, psikomotor gelişimi, kas gelişimi, büyük kas becerileri, motor faaliyetleri, jimnastik, dans, İngilizce dersleri veriyoruz.

Burada çocuklarımızın duygu durum gelişiminden başlayarak tüm kontrollerini sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız bu yaşlarda anne ve babalarından ilk kez ayrılmış oluyor. Onların alışma sürecini daha kolay geçirmesini sağlıyoruz. Bunu da daha çok müzik ve halk oyunları etkinliklerimizle sağlamaya çalışıyoruz.

“ÇOCUKLARIMIZI EVLERİNE MUTLU GÖNDERİYORUZ”

Çocuklarımız ilk defa ailesinden ayrılmasında dolayı onların eve tekrardan mutlu bir şekilde dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Buradaki tüm zamanlarını dolu dolu geçirmelerini sağlıyoruz.

“EKRAN BAĞIMLILIĞINA KARŞI ÇOCUKLARIMIZI KORUYORUZ”

Çocuklarımızın burada teknolojiden uzak bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Çalışmalarımızı, etkinliklerimizi bunun üzerine planlıyoruz. Artık çocuklarımızın çoğu renkli ekran bağımlısı olmuş durumda. Çocuklarda renkli ekrana karşı büyük bir hassasiyet var ve bu bağımlılık sonucunda konuşmaları, dil gelişimleri, hareket gelişimleri aksıyor.  Çocuklarımızın çoğu apartmanlarda yaşadığı için enerjilerini atacakları bir yer de olmuyor. Hizmet verdiğimiz bu alanda hiçbir teknolojik aletimiz yok. Biz çocuklarımızı sabah 8’den akşam 6’ya kadar arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayarak, öğrenerek geçirmelerini sağlıyoruz.

“EN KALİTELİ HİZMETİ VERMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Yeni şubemizde yeni öğretmen kadromuzla birlikte her zaman olduğu gibi çocuklarımıza en kaliteli eğitimi vermeyi amaçlıyoruz ve bu kapsamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni şubemizde çocuklarımızın yemek ihtiyacını da şubemizde bulunan mutfak ile karşılıyoruz. Bu sayede velilerimizin de aklı hiçbir şeyinde çocuklarında kalmıyor.

“CUMARTESİ GÜNÜ DE HİZMET VERİYORUZ”

Yeni şubemizin açmak amaçlarımızdan bir tanesi de Cumartesi günleri hizmet vermek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olmamıza rağmen Cumartesi günleri de hizmet veriyoruz. Hafta sonu çalışan velilerimizin Cumartesi günleri de çocuklarını rahatça bırakabileceği hizmet veriyoruz. Velilerimiz çocuklarını buraya günlük ve saatlik de bırakabilirler. Bu hizmeti de onlara sunuyoruz.

“EBEVEYN GÜNLERİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Önümüzdeki günlerde ise velilerimizin de katılımıyla ebeveyn günleri düzenlemeyi planlıyoruz. Çocuklarımızın, anne ve babalarımızın katılacağı etkinlikleri planlıyoruz. Velilerimizin de talep göstermesi halinde bu etkinlikleri önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.” Korkmaz Kesik