Gölpazarı Kaymakamı Alparslan Sözen, Gazimihal İlkokulunda verilen Trafik Eğitimi programına katıldı.

İlkokul öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığının geliştirilmesi amacıyla başlatılan proje çerçevesinde hazırlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Mobil Trafik Eğitim Tırı’nda ilkokul öğrencilerine eğitim verildi.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde ilçemize gelen eğitim tırında öğrencilere eğitim verildi. İlkokul öğrencilerine yönelik bir günlük program çerçevesinde öğrencilere tır içinde teorik, açık alanda ise uygulamalı eğitim verildi. Tırdaki mobil sınıfta trafik eğitimi gören öğrenciler, trafik işaretlerinin yer aldığı alanda ise trafik polisi eşliğinde akülü araç kullandı. Uygulamalı eğitimde, öğrenciler trafik kuralları hakkında bilgilendirildi.

İlçe Kaymakamı Alparslan Sözen, “İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğünün ortak projesiyle ‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ları Türkiye’yi dolaşıyor. Bugün de girişimlerimizle Gölpazarı ilçemize geldi. Bu sayede öğrencilerimize trafik bilincini aşılamaya çalışıyoruz. İlk olarak tırın içinde teorik eğitimler veriliyor ve daha sonra çocuklar dışarıya alınıp parkura geçiliyor. Eğitimler, uygulamalı olarak gösteriliyor” dedi.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN