Bilecik’te Kur’an Kurslarında eğitim gören 4-6 yaş gurubu çocuklar için yıl sonu kapanış programı düzenlendi.

2023-2024 dönemi yılsonu etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa İl Müftüsü Ali Erhun, Müftü Yardımcısı Hatice Geçgelen, din görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenci ve velileri katıldı.

Müftü  Erhun, etkinliğe katılan öğrencilere, hocalara, velilere ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bizlere bu güzellikleri yaşatan Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Öncelikle anne babalar olarak yavrularınızı bu kursa gönderdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. 4-6 yaş gurubu Kur'an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığımızın çok önemsediği, halkımızın da içtenlikle sahiplendiği güzide eğitim kurumlarımızdandır. Bu yıl ilimiz genelinde 690 öğrencimiz 4-6 yaş gurubu Kur’an Kurslarımızda eğitim gördü. Bu sayıyı önümüzdeki yıllarda daha da arttıracağız inşallah. Kurslarımızda yavrularımızın öğrendikleri bilgiler onlara bir ömür boyu lazım olacak bilgilerdir. Bir ömür abdest alacak namaz kılacaklar bir ömür oruç tutacaklar. Bir ömür burada öğrendikleri haram ve helal kavramlarını hayatlarında tatbik edecekler. Ne kadar iftihar etseniz arzdır Sizler çocuklarınızı kursa göndermekle üzerinize düşen görevinizi yaptınız. Hoca Hanımlarımız da bütün gayretleriyle en üst seviyede yavrularınıza eğitim verdi. Hep beraber bu güzel manzarayı oluşturduk elhamdülillah” dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen  program sonunda Müftü Ali Erhun tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN