İl Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Sami Akyol, yayınladığı yarıyıl tatili mesajında öğrencilere güzel bir tatil geçirmelerini dilerken velilere yönelik olarak da "üphesiz ki çocuklarınızla kuracağınız etkili iletişim ve güçlü sevgi bağları, karnelerden, alınan notlardan daha önemlidir."dedi.

Müdür Akyol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yoğun bir tempoda geçen 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz karnelerinizle; kendinizi daha iyi değerlendirecek, notlarınızı gözden geçirecek ve idealleriniz için gayret göstereceğinize inancım tamdır. Güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreçte en iyi tatil arkadaşı olan kitapları da okumayı ihmal etmeyin.

Değerli Yöneticilerimiz ve Kıymetli Öğretmenlerimiz;

Amacımız öğrencilerimizi; temel demokratik değerlere sahip, araştırma, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmekle birlikte üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır. Ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürürken; bilimde, sanatta, sporda dünyayla yarışan, her alanda çığır açan bir nesli birlikte inşa etme gayretindeyiz. Bu yolda gösterdiğiniz gayretleri yürekten destekliyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Veliler;

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın iyi yetişmesi için göstermiş olduğunuz fedakârlıkları biliyor, desteğinizi her daim hissediyoruz. Şüphesiz ki çocuklarınızla kuracağınız etkili iletişim ve güçlü sevgi bağları, karnelerden, alınan notlardan daha önemlidir. Çocuklarınıza iyi bir rol model olarak sevgiyi, desteği ve ilgiyi verdiğiniz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklar; almış oldukları eğitimle topluma yararlı, kişilikli bireyler olarak ülkemizin güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil geçirmenizi diliyorum. Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.