CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Tüzün, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bir ulusun kaderinin yeniden belirlendiği gibi dünyada örneği olmayan tek çocuk bayramıdır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderlik ettiği Kurtuluş Savaşı sırasında açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin ve ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama iradesinin sembolü olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümünde bizler bugün  çok daha gururlu ve onurluyuz.

Cumhuriyeti kuran, Cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyet ve demokrasimize olan bağlılığını tüm gücüyle sürdürmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyetin kurumlarına, onun laik, demokratik, sosyal hukuk devleti yapısına yönelik yönelik her türlü tehdide karşı mücadelesinin her zaman süreceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerekir.

104 yıl önce, "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesini bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin bekçileri olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyor, milletimiz ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum."

Kaynak: NEVZAT KAPTAN