Meteorolojiden yapılan uyarıya göre; bölgemizde hafta içi hava sıcaklıkları artış gösterirken, hafta sonunda ise hissedilir derecede azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aşırı sıcaklarla ilgili bir değerlendirme yayımladı. Batı ve Güney bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının salı gününden itibaren etkisini artıracağı çarşamba ve perşembe günleri tüm yurtta etkili olacağı belirtildi.

Çarşamba ve perşembe günleri sıcak hava dalgasına bağlı olarak, bölgemizde mevsim normallerinin  6-9 derece üzerine çıkması beklendiği açıklandı. Perşembe günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği ve sıcaklıkların bölge genelinde mevsim normalleri civarına yeryer mevsim normallerinin 1-3 derece altına ineceği tahmin ediliyor.

Yine yapılan uyarıda; sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. BETÜL KESİK