Merkezi Kayıt Sistemi (MERSİS) mobil uygulaması,  geçtiğimiz yıl Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasının da pilot uygulamada yer aldığı; Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü, Bilecik Ticaret Sicil Müdürlüğü, Bursa Ticaret Sicil Müdürlüğü, Denizli Ticaret Sicil Müdürlüğü, Mersin Ticaret Sicil Müdürlüğü, Samsun Ticaret Sicil Müdürlüğü ve Silifke Ticaret Sicil Müdürlüğünden oluşan 7 Ticaret Sicil Müdürlüğünde pilot uygulama çalışmaları başlatılmıştı.
apılan çalışmalar sonucunda MERSİS mobil uygulaması başarı ile tamamlanmasının ardından, Ticaret Odaları bünyesinde hizmet veren 238 Ticaret Sicil Müdürlüğünde uygulama devreye alındı.
Mersis Mobil Uygulaması ile; Anonim Şirket, Limited Şirket, Kolektif Şirket, Kooperatif ve Ticari İşletme Kuruluşları ile bunların şube kuruluş işlemlerini mobil uygulama üzerinden başlatarak, kuruluş tescil işleminin yapılacağı Sicil Müdürlüğüne talepleri iletebilecekler.


Bilecik TSO’ya yeni kayıt olacak üyeler mobil uygulamayı cep telefonlarına yükleyerek, kuruluş taleplerini mobil üzerinden Odaya iletebilecekler.
Bilecik TSO Başkanı Mehmet Ergün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Odamız hizmet kalitesini günün şartlarına göre sürekli geliştirdiklerini, çağımızın dijital dönüşüm çağı olduğu, verdiğimiz hizmetlerin buna uygun şekilde sürekli geliştirildiğini ve bu tür uygulamaları Odamız üyelerinin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda mersis mobil uygulamasında yoğun emek sarf eden Ticaret Bankanlığımıza ve pilot uygulamada yer alan Ticaret Sicil Müdürlüklerimize teşekkür ederim.” dedi. Korkmaz KESİK