Kerem ve Nurcan Yarka çiftinin kızları Melisa’ya, 6 aylıkken Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tip 1 tanısı koyuldu. Yurt dışında gen tedavisi olabilmesi için yardım kampanyası başlatılan Melisa,  makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyordu. Melisa için Bilecik’te de Mor Mavi Eğitim Kurumları'nın sahibi Aliye Ayaz öncülüğünde Valilik izni alınarak yardım kampanyası gerçekleştirilmiş, Kapalı Pazar’da ‘Melisa için nefes kermesine’ sloganıyla düzenlenen kermeste gönüllüler tarafından hazırlanan ürünler satışa çıkarılmıştı.

S M A2S M A4
 

SEVİNDİREN HABER AYAZ’DAN GELDİ

Minik Melisa için herkesi sevindiren haber bağış kampanyasının öncüsü Aliye Ayaz’dan geldi. Melisa için bağış kampanyasında istenilen meblağa ulaşıldığını ve Melisa’nın tedavisi için Dubai’ye gönderilmeye hak kazandığını büyük bir mutlulukla paylaşan Ayaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Benim bal kızım nihayet erdik muradımıza ilacımıza kavuşmamıza çok az zaman kaldı. Sen benim için o kadar özelsin ki... Seni tanıdığımda içimde Ebrar kızımızı kaybetmenin acısı vardı... Senin gözlerindeki ışıltıda yaşattım ben onu... Bugün benim için çifte bayram bal suratım benim. Çok şükür bizi bugüne erdirene.
Seninle birlikte kocaman bir aile olduk biz senin elinden tutan umut aşılayan herkese sonsuz teşekkürler... Sağlıkla git sağlıkla gel güzel kızım. Seni bekliyor olacağım bugün de bundan sonraki süreçte de Allah izin verdiği sürece seninleyim.” ifadelerini kullandı.

Sma Aydem2

DARISI AYDEM BEBEĞE

Melisa bebeğin iyileşip yaşama umuduna kavuşması, Aydem bebek için de bir umut oldu. Yine Aliye Ayaz ve ekibi öncülüğünde Bilecik siyasileri iş insanları ve halkının seferber olduğu SMA hastası Aydem bebek için kampanya devam ediyor. 
Sosyal medya canlı yayınları, esnaflara dağıtılan kumbaralar, kermesler gibi birçok kanalla hayırseverlere ulaşılmaya çalışılırken; Aydem bebeğin de Melisa Bebek gibi geç olmadan ilacına ve hayatına kavuşması bekleniyor.

Aydem bebeğe destek olmak için Valilik onaylı kampanya kapsamındaki hesap bilgileri şu şekilde:

HESAP TÜRÜ: TL
İBAN: TR320001009010593322705001
HESAP ADI: AYDEM EMİNE DÜRÜK – YARDIM HESABI
İletişim: 0 543 416 64 95

Kaynak: Mehmet ÖZGÜR