Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarında Bilecik, adeta cumhuriyet aşkıyla sokaklara döküldü. Binlerce kişi Cumhuriyetin 100. Yılını ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle kutladı.

Gösterilen yoğun ilgi için tüm Bilecik halkına teşekkür eden Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, şu ifadelere yer verdi:

“Harikasınız Bilecik…

Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladık! Fener Alayı, Cumhuriyet Yürüyüşü, Simge Sağın Konseri ve diğer etkinliklerle dolu bu muhteşem günlerde, en kalabalık kutlama olarak Bilecik tarihine damgamızı vurduk. Gösterdiğiniz bu büyük sevgi ve katılım için her birinize teşekkür ederim. Sizlerle birlikte geçirdiğimiz bu anlar, hepimizin geleceğe dair umutlarını daha da güçlendirdi.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına gururla ve coşkuyla "Merhaba" diyoruz. Siz değerli Bilecik halkı ile birlikte, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da daha aydınlık yarınlara doğru yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte el ele, daha güzel bir Bilecik için var gücümüzle çalışacağız."

Geleceğe dair hayallerimizi, umutlarımızı ve hedeflerimizi hep birlikte şekillendirmeye devam edeceğiz. Sen Çok Yaşa Cumhuriyet!”BETÜL KESİK