Yerel seçimler için tarih bilgisinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından seçimlere geri sayım resmen başladı. Belediye Başkanlığı için partilerin adayları henüz netleşmemişken, yapılan anket çalışmaları halkın nabzını tutmaya devam ediyor.

31 Mart 2024 tarihinde  yapılacak yerel seçimler öncesi Bilecik’te siyasi nabız yüksek seyrediyor. Siyasi partiler ve ittifaklar arasında rekabet devam ederken, yerel seçimlerde adayların kim olacağı da oldukça merak ediliyor.

Yapılan son kamuoyu anketlerinde ise mevcut Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın önde çıktığı görüldü.

MELEK BAŞKANIN OY POTANSİYELİ %58,6 ÇIKTI!

Armada Araştırma tarafından eğitilmiş saha görevlileri tarafından 12 farklı mahallede,18 yaş üstü rastgele ve kotalı örnekleme yöntemleri kullanılarak 1.972 kişiye yüz yüze anket uygulandı. Veriler, analiz için uygun bir şekilde kodlanarak istatistiksel olarak değerlendirildi.

Anket sonucunda vatandaşlara yöneltilen sorularda Melek Mızrak Subaşı’na oy veririm diyenler ve oy verme ihtimali daha yüksek olanların toplam oranı %49,7 çıkarken AKP/MHP ortak adayına oy veririm diyenler ve oy verme ihtimali daha yüksek olanların toplam oranı ise %31,7 oldu.

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın bilinirliği %81,2 çıkarken, Belediye Başkanına Oy Verme Eğilimi anketinde kararsızlardan oy verme eğiliminde olan kitle de hesaba katıldığında Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın oy potansiyelinin %58,6 olduğu görüldü.

BAŞKANLIK PERFORMANSINA YÜKSEK PUAN

‘Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’nın Belediye başkanlığı performansına 10 üzerinden kaç puan verirsiniz?’ sorusuna 6 ve üzeri puan verenlerin oranı %69,3 çıkarken 9 ve 10 puan verenlerin oranı ise %33 oldu.

 Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın ortalama performans puanı ise 10 üzerinden 7,19. Melek Mızrak Subaşı, yapılan ankette %51,4 oranında vatandaşların sorunlarına çözüm sunma yeteneğinde de çoğunluğun geçer notunu almayı başardı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında görevine başlayan Melek Başkan, kısa süre içerisinde Bilecik adına önemli işlere imza attı.  Subaşı’nın başarılı belediyecilik faaliyetlerinin yanında “genç ve başarılı kadın yönetici” olma imajı ve her yaş ve konumdaki kişiyle kurduğu güçlü iletişim,  halkın büyük çoğunluğunda takdirle karşılandığı görüldü. BETÜL KESİK