Kütahyalı emekli kütüphaneci Zeki Aktürk, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde açılışı yapılan Çağlayan Şehit Mustafa Civelek İlkokulu kütüphanesine kitap desteğinde bulundu.
Kütahyalı emekli kütüphaneci Zeki Aktürk, Çay ilçesinde Kadın Hekimler Derneği tarafından düzenlenerek açılışı yapılan Şehit Mustafa Civelek Çağlayan İlkokulu Kütüphanesine bağışçıların gönderdiği kitapları bağışladı.
Katkı sağladığı 281 okuldan biri olan kendi okuluna kurduğu kütüphaneyi öğrencilerle buluşturmanın keyfini yaşadığını söyleyen Zeki Aktürk,” Çocukluğum da Çay ilçemizde kitapçı olduğunu bilemeden büyüyüp ortaokullu olduğumu hatırladıkça elimden geldiğince çektiğim kitap yoksulluğunu ülkemin çocukları çekmesin diye bu yola kendimi adadım ve Edirne’den Kars’a uzanan bir serüvenin içinde buldum kendimi. 2008 den bu güne kadar bağışçılarımız dan aldığım 105 bin 800 kitabı okul raflarına koymanın benim için ayrıca bir anlam ve önemi var. Çocuklarımıza götürdüğümüz kitaplarla onların hayatlarına dokunup, yüreklerine ekilen tohumları yeşertmeye vesile olalım diye kütüphane açılışlara iştirak ettim. Bu güzel günü daha da güzelleştiren başta sevgili eşim Seyyare Aktürk’e, Çay Kaymakamı Emre Yeşilbaş’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar’a, İl Milli Eğitim Din İşleri Şube Müdürü Abdullah Kaya’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Akif Türk’e, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mümin Gümüş’e, Okul Müdürü Fatma Arısoy’a, Çağlayan İlkokulu Müdürü Nuri Poçuzlu hocalarıma, Kadın Hekimler Destek Vakfı’na, emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, davete icabet eden dost ve arkadaşlarımıza, kitap gönderen bağışçılarımıza canı yürekten teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: İHA