İnhisar Belediyesi tarafından, Mekke'nin fethinin 1393. yıldönümü dolayısıyla "Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi" programı düzenlendi.

Belediye düğün salonunda düzenlenen programda selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Mehmet Kepez, “Günde milyarlarca Müslümanın yöneldiği Kâbe'yi bağrında barındıran, şehirlerin anası, kutsal şehir Mekke'nin müşriklerin elinden alınıp İslam beldesi haline geldiği fethinin 1393.yılı mübarek olsun, Allah bizleri ona layık kılsın. Kardeşi mescidi Aksa’ya Siyonistler tarafından vurulan zincirler kırılsın, yine Siyonist İsrail terör devleti tarafından Gazze'de yapılan katliam ve soykırıma uğrayan kardeşlerimizin yâr ve yardımcısı olsun inşallah.” diyerek duada bulundu. Eskişehir Osmangazi üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Dr Sadık Tanrıkulu tarafından yapılan sohbet ve Eskişehir’den gelen Ali Pınarbaşı, Ali Osman ve Ferhat ( Yunus Emre ilahi grubu) tarafından kasideler seslendirildi.

İlçe Müftüsü Ziya Albayrak tarafından şehitler ve zulüm gören Filistin halkı için yapılan dua ile program sona erdi. KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK