Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleri de mitinge katılarak staj ve çıraklık mağduriyetinin son bulmasını isteyecek.
Yüzbinlerce staj ve çıraklık sigortası mağduru bu kez Ankara’da meydanlara iniyor. Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu İstanbul’dan sonra şimdi de ‘Büyük Ankara Buluşması’ adı altında basın açıklaması ve miting organize gerçekleştirecek.

“Mağduriyetimizin 2024 yılında bitmesini istiyoruz”
Düzenlenecek olan mitin ile ilgili bilgi veren Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Ayıran,  “37 yıldır devam eden Staj ve Çıraklık Sigortası Mağduriyetimizin 2024 yılında bitmesini istiyoruz. Beklentimizin takvimlerden değil de 101.yılına girecek olan cumhuriyetimizin önemli kurumlarından olan ilgili bakanlıklar ve yüce meclisimizden olduğu ortadadır. 
Ankara'da 14 Ocak Pazar günü gerçekleştireceğimiz Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları 'Büyük Ankara Buluşması' için fikir, plan, görüşleriniz ve sahada çalışma istekleriniz için bizlere her mecradan ulaşabilirsiniz.”

ÖNCE ANITKABİR ZİYARETİ SONRA MİTİNG
Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu öncülüğünde tertip edilen Büyük Ankara Buluşması 14 Ocak Pazar günü saat 10.00’da Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak. 12.00 ile 15.00 arasında Anıt Park’taki miting alanına geçilerek talepleri Türkiye’nin gündemine yeniden getirilecek. Nevzat KAPTAN