Peygamberimizin mübarek saç teli (Saç-ı Şerif) Şerifpaşa Camiine teslim edildi.

Hz. Peygamberimizin (sav) kutsal emanetlerinden olan ve cam fanus içerisinde muhafaza edilen mübarek Saç-ı Şerif, Şerifpaşa Camiine törenle teslim edildi.

Törende konuşma yapan İl Müftüsü Ali Erhun, “Bugün itibariyle Şerifpaşa Camiinde güzel bir hatıraya şahitlik edeceğiz. Peygamber Efendimizin mübarek saçlarından bir teli (Saç-ı Şerifi) hatıra olarak camimize emanet edilecek.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin başta Hırka-i Şerifi olmak üzere bizlere kalan kutsal emanetlerini ve diğer hatıralarını hiçbir zaman zail edemeyiz. İşte o emanetlerden birisi de bu gün camimize ulaşmış oldu Elhamdülillah. İlk önce Kayıboyu Camimize Sakal-ı Şerif temin eden sonrasında Bozüyük Ulu Cami ve bu gün de Şerifpaşa Camimize Saç-ı Şerfi kazandıran Erdoğan Tunç beyefendiye teşekkür ediyorum. Efendimizin mübarek hatırası Saç-ı Şerifi Bilecik’imize bereket olsun inşallah. Rabbim o kutlu nebinin yolundan ve mübarek sünnetinden bizleri ayırmasın.” dedi

Konuşmaların akabinde Saç-ı Şerif, Erdoğan Tunç tarafından, Vali Dr. Kemal Kızılkaya şehadetinde İl Müftüsü Ali Erhun’a teslim edildi.

Cuma namazı sonrasında ziyarete açılan Saç-ı Şerifi gören vatandaşlar, salavatı şerifler getirerek duygu dolu anlar yaşadı. KIYMET TUNCA

Editör: BETÜL KESİK