Bozüyük Belediyesi Kurtuluş Günleri Etkinlikleri takvimini yeniledi.

Bozüyük, Zafer Bayramı’nı ve kurtuluşunun 101. yıl dönümünü muhteşem konser programlarıyla kutlayacak. Şevval Sam, Funda Arar, Sagopa Kajmer ve Sıla’nın sahne alacağı konserlerle Bozüyük ünlüler geçidine sahne olacak. 

Bozüyük Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 4 Eylül Kurtuluş Günü Kutlama Haftası münasebetiyle düzenlenen konser programlarında Bozüyük sevilen ve ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapacak. 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü akşamı yerel sanatçıların sahne alacağı Yeşilkent Amfi Tiyatro’da MAT Grubu ve Metin Özkan’ın programı saat 20.30’da başlayacak.

27 Ağustos 2023 Pazar günü sevilen sanatçı Şevval Sam saat 20.00’de Çarşı ve Kent Meydanı’nda sahne alırken aynı zamanda Çarşı ve Kent Meydanı projesinde yer alan 250 araçlık kapalı katlı otoparkın açılışı yapılarak Boztram projesi Nostaljik Tramvaylar hizmete girecek. 

Yerel sanatçıların sahne alacağı Yeşilkent Amfi Tiyatro’da 28 Ağustos 2023 Pazartesi Günü akşamı Yunus Emre Sert ve Osman Savaş, 29 Ağustos 2023 Salı Günü akşamı Emre Çimen ve Serkan Kıranlı 20.30’da sahne alacak.

Bozüyüklüler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ise sevilen sanatçı Funda Arar ile kutlayacak. Kapalı Pazar Otoparkı’nda yapılacak olan Funda Arar Konseri saat 20.30’da başlayacak.

Bozüyük Belediyesi’nin etkinlik takvimine göre 31 Ağustos 2023 Perşembe günü gençlerin en sevdiği sanatçılardan birisi olan Sagopa Kajmer Bozüyüklü gençlerle buluşacak. Kapalı Pazar Otoparkı’nda yapılacak olan Sagopa Kajmer Konseri saat 20.30’da başlayacak. Sagopa Kajmer’in hemen öncesinde ise Bozüyük’ün sevilen gruplarından Fazla Grubu sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirecek.

1 Eylül 2023 Cuma günü ise Yeşilkent Amfi Tiyatro’da Bozüyük’ün sevilen seslerinden Olcay Gürpınar sahne alırken program saat 20.30’da başlayacak.

2 Eylül 2023 Cumartesi günü Yeşilkent Amfi Tiyatro’da X-Ray/Güney/ Dj ACY sahne alırken saat 20.30’dan itibaren Yeşilkent Amfi’de gençlerin yoğun ilgi gösterdiği rap şarkıları yankılanacak.

3 Eylül 2023 Pazar günü ise Kurtuluş konserinde Sıla Bozüyüklü sevenleriyle buluşacak. Kapalı Pazar Otoparkı’nda yapılacak olan Sıla Konseri saat 20.30’da başlayacak.

4 Eylül Bozüyük’ün Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümünde ise kurtuluş gün içerisinde düzenlenen coşkulu törenlerle kutlanacak.

Kurtuluş Günleri Etkinlikleri’nde ayrıca geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 26/28/29 Ağustos ve 01//02 Eylül tarihlerinde Yeşilkent Amfi’de yapılacak ve yerel sanatçıların sahne alacağı konserlerde saat 19.00 ile 20.00 arasında sahne deneyimi yaşamak isteyenler için ‘Sahne Senin Yıldız Sensin’  bölümü ile genç yeteneklere fırsat verilecek. Bu bölümde sahne almak isteyen genç yetenekler başvurularını Metristepe Kültür Merkezi’ne yapabilecekler.  EMİNE TÜRKSOY

Editör: BETÜL KESİK