Tarih, Kültür ve Medeniyetlerin Beşiği, Marmara'nın İncisi, Turizm şehri Bilecik'in; Kültür ve Turizm Yatırımları almaya devam ediyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve  Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından Gölpazarı İlçesi Sokak Sağlıklaştırması 2. Etap Uygulaması için 2022 yılı için 2 Milyon TL, 2023 yılı için ise 8 Milyon TL ile toplam 10 Milyon TL destek almaya hak kazandı.

Konu hakkında açıklama yapan Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan " Bilecik'imizin Gölpazarı ilçesi tarihi göç yolları üzerinde bulunması, çok eski zamanlardan itibaren milletlerin uğrak yeri haline gelmiş olup çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Hitit, Frig, Lidya, Pers, Roma,Doğu Roma ve son olarak Şanlı Osmanlı Beyliğinin topraklarına geçerek Türk hâkimiyeti altına girmiştir. Çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış tarihte önemli bir yer olarak yer almıştır. Böylesine tarih kokan Şehrimizde ve Gölpazarı ilçemizde son yıllarda turizm yatırımları; devletimizin, hükümetimizin ve Gölpazarı Belediyemizin çalışmaları ile gözle görülür yatırım ve çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Yakın zamanda Gölpazarı ilçemizde tarihi Gölpazarı sivil mimarisinin restorasyon çalışmaları yapılmakta ve etap etap devam etmektedir, İlçe Halk Kütüphanesi, Taşhan ve Meydan düzenlemeleri, Gölpazarı Kültür Kongre Merkezi Gölpazarı Belediyemizin  özverili çalışmaları arasında yer almaktadır. Bakanlığımız tarafından Gölpazarı Belediye Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olan Sokak Sağlıklaştırması 2. Etap Projeleri kapsamında toplam 10 Milyon TL destek Protokolümüzü bugün Gölpazarı Belediye Başkanımız sayın Hayri Süer, Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz sayın Seda Bayrakçı ve Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak karşılıklı olarak imzalamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.  Şehrimizin tarihi kimliğine, kültür ve turizmine önemli katkıları olan desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy beyfendiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Fatih Dönmez'e, Bakan Yardımcılarımız sayın Dr. Serdar Çam, Nadir Alparslan beyfendilere, Bilecik Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya beyfendiye, Bilecik Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı beyfendiye, Gölpazarı Belediye Başkanımız sayın Hayri Süer ve Gölpazarı Belediye Başkanlığı ailesine ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Şehrimize, Gölpazarı İlçemize ve Hemşehrilerimize Hayırlı Uğurlu Olsun” dedi.