Pazaryeri Kınık Köyü’nde bulunan İlk ve Ortaokulda bilim şenliği yapılırken “Zeka Sınıfı” nın açılışı da gerçekleştirildi.

Vali Şefik Aygöl, sosyal bir köy olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Pazaryeri Kınık Köyü’nde İlk ve Ortaokulu ziyaret etti.  Pazaryeri Kaymakamı Tayyib Kahraman ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in de katıldığı etkinlikte; basketbol ve voleybol sahasının açılışının ardından 13 projelik bilim fuarı gerçekleştirildi.

Fuarda öğrencilerin etkinliklerini yakından izleyen Vali Aygöl, geleceğin bilim insanlarına başarılar diledi.

“SAYISI ARTACAK”

 Vali Aygöl, daha sonra 4.’sü Kınık ilk ve ortaokulunda açılan zeka sınıfında öğrencilerle birlikte etkinliklere katıldı.

Vali Aygöl, “Öğrencilerimizin zeka gelişimlerine, sosyal hayatlarına olumlu katkısı olan Zeka Sınıflarının Bilecik’imizde sayılarının artması için gerekli adımlar atılacaktır.” dedi.

FEVZİYE TEYZE İLE RENKLİ MÜCADELE

Zeka Sınıfının açılışında Vali Aygöl’ün 85 yaşındaki Fevziye Teyze ile tatlı mücadelesi renkli anlara sahne oldu.

Sosyal medya hesabından o görüntüleri paylaşan Vali Aygöl, “İlde tüm okullarda açmaya çalıştığımız ve yeni açılışını yaptığımız Kınık ilkokulu zeka sınıfında zeka oyunu oynadık. Yenileceğini anlayınca farklı yollara başvurdu.

Sonuç yenildiği için bize yöresel kıvırma yemeği yapma sözü verdi. Keyifli anlara şahitlik ettik.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: BETÜL KESİK