Vali Şefik Aygöl, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda Bilecik’in bitmeyen çilelerinden biri olan trafik sorunu için yapılan çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile yaptığı görüşmede Yenişehir Yolu’nun ardından diğer talebinin de çevre yolu olduğunu dile getiren Vali Aygöl, “Hamsu yoluna alternatif bir çevre yolu planlıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla yaptığımız ziyarette Yenişehir yolunun ardından ikinci talebimiz; viyadüğü, köprüsü olan bir çevre yolu talebimiz oldu. Yaklaşık 1 milyar Liralık bir proje. Bu şu anda gündemimizde. ”dedi.

Büyük araç giriş çıkışlarının yasaklanmasıyla şehir içi trafiğinde bir rahatlama sağlandığını belirten Vali Aygöl, bazı kişilerin bundan rahatsızlık duysa da önemli olan konunun Bilecik halkının memnuniyeti olduğunu vurguladı.

Bilecik’te trafik düzenlemesi adına Atatürk heykelinin de kaldırılacağını belirten Vali Aygöl, “Şehirde yapılacak bir, iki battı çıktıyla da rahatlama sağlanabilir. Bunlarla ilgili Karayolları ile bir çalışma yapıyoruz. Belki 2-3 yıl içerisinde  tamamlanacak projeler ama şu anda gündemimizde.” ifadelerini kullandı. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK