Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde kaymakamlığın koordinatörlüğünde Yeşilay İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen “Bu kadar mı fark eder?” temalı kısa film yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
Pazarlar’da ilk defa düzenlenen bağımlılık temalı kısa film yarışmasına katılan kısa filmler arasından komisyon tarafından en çok puan alan filme 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL ve üçüncüye ise 2 bin TL para ödülü verildi.
Yeşilay Pazarlar İlçe Temsilcisi Ethem Ören, “Yeşilay Pazarlar temsilciliği tarafından düzenlenen "Bu kadar mı fark eder?" adlı kısa film yarışmasına üniversite öğrencileri katıldı. Gelen kısa filmler 8 jüri üyesi tarafından incelendi ve puanlama yapıldı. Oluşan puanlama sonucunda DPÜ Pazarlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden Kemalcan Atik'e ait olan "Sanal tuzak" adlı oyun 655 puan alarak 1. olarak 4 bin Lira’nın sahibi oldu. Yanur Susar'a ait olan "Geç Kalınmış Bir Ömür" adlı oyun 500 puanla 2. olup 3 bin lira alırken; Kadir Berat Eren'e ait olan "Bir gencin hayata dönüşü" adlı film 483 puan alarak 3. olarak 2 bin Lira’nın sahibi oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” dedi
Yarışmada birinci olan ödüllerini Pazarlar Kaymakamı Hüseyin Safa Erdem'den alırken, ikinci olan ekibin ödülünü Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Erdal Aday'dan aldı. Üçüncü olan ekibe ise ödüllerini Yeşilay Pazarlar İlçe Temsilcisi Ethem Ören akdim etti.
Düzenlenen etkinlikte Kaymakam Erdem, güncel bağımlılık çeşitlerine vurgu yaparak bağımlılıktan nasıl uzak durulabileceği hakkında tavsiyelerde bulundu.
Kaymakam Erdem, etkinlik sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Bağımlılık teması ile yarışmaya katılan, bağımlılığın olumsuz sonuçlarını ele alan kısa filmler hep birlikte izlendi.

Kaynak: İHA