Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulu'nda Kent Konseyi Başkanlığına Ahmet Akkent seçildi. Tek liste halinde yapılan genel kurulda Belediye Başkanı Burcu Köksal, seçimlerin Afyonkarahisar'a ve Kent Konseyi'ne hayırlı olmasını diledi.
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan kurulda, divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına; Mine Ayözen, Divan Başkan Yardımcısı Yusuf Budak ve Divan Katipi olarak Başak Nakilcioğlu seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından Genel kurulda Kent Konseyi başkanlığı seçimine geçildi. Genel Kurulda Kent Konseyi Başkanlığı'na Ahmet Akkent seçildi.
Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu seçiminin yapıldığı toplantıda Yürütme Kurulu seçimi yapıldı.
Başkan Akkent burada yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar için güzel işlere imza atacaklarını söyledi. Gerek şehrin tanıtımı gerekse esnafın kalkındırılması için çalışacaklarını dikkat çeken Akkent konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şehrimizden gelip geçen yolcu kapasitesini ketin lehine çevirmek için çalışmalar yapacağız. Ayrıca Kent Konseyi'nde kadınlar, engelliler ve gençler için önemli kararların alınacağı hayvan haklarının gözetileceği uyuşturucu ile mücadele eden sosyal yardımlaşma ile ilgilenen ve kentimizin daha yeşil ve ferah olması için çalışacak birimler olacak. Bütün bu çalışmalar süresince bizlere destek olacak herkese ve bugün buradaki katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: İHA