Bilecik Kent Konseyi Olağan Genel Kurulunda yeni başkan seçildi.

Bilecik Kent Konseyi’nin Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kent Konseyi Binasında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurula; Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Baro Başkanı Halime Kahraman, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, CHP Merkez İlçe Başkanı Melih Karaçam, STK  üyeleri ve temsilcileri katıldı.

BAŞKAN SUBAŞI: “HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programda Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı konuşma gerçekleştirdi. Subaşı, Kent Konseylerinin önemine dikkat çekerken Kent Konseyinde alınacak kararların Bilecik için önemli olduğuna değindi. Başkan Subaşı, konuşmasında şunları aktardı: “Kent Konseyi demokrasimizin en önemli yapı taşlarından olarak karşımıza çıkıyor. Şehirlerimizi daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve daha katılımcı kılmak adına bir görev ve sorumluluk üstleniyorlar.

Kent Konseyleri halkın sesini yönetime taşıyan, vatandaşlarımızı karar alma süreçlerine dahil eden ve ortak aklın ön plana çıkaran değerli ve önemli bir platformdur. Bizler şehrimizi yönetirken çok sesliliği ve katılımcı yönetimin ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Ortak akıl farklı bakış açıları ve önerilerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Her bireyin, her kurumun, her sivil toplum kuruluşunun fikirleri bizim için çok kıymetli. İnanıyoruz ki şehrimizin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. Kent Konseyleri sadece sorunların tartışıldığı yerler değil. Aynı zamanda çözüm önerilerinin de geliştirildiği, projelerin hayata geçirildiği önemli yerlerdir.

Burada alınan kararlar Bilecik’in geleceğini şekillendirirken aynı zamanda bizlere rehberlik etmektedir. Burada yeni görev alacak başkanımız ve üyelerimizin sorumluluğu da bir o kadar büyük ve değerlidir. Bu toplantıda seçilecek yeni başkan ve üyelerin bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerinden eminim. Bilecik için en iyi kararlar alacaklarına yürekten inanıyorum. Katılımcı yönetim anlayışıyla birlikte daha güzel daha güçlü bir geleceği inşa edeceğiz.”

YENİ BAŞKAN HAKKI AYNUR OLDU

Başkan Subaşı’nın konuşmasının ardından faaliyet raporunun sunulması ve değerlendirilmesine geçildi. STK Temsilcilerin görüş ve önerilerinin ardından başkanlık seçimine geçildi. Kent Konseyi başkanlığına tek aday olarak Bilecikli tanınmış iş insanı ve Aynurlar Madencilik sahibi Hakkı Aynur gösterildi. Yapılan açık oylamada Aynur oy birliği ile Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. Aynur, seçimin ardından yaptığı konuşmada, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir aile gibi çalışma sözü veriyorum. Bıkmadan, yorulmadan Bilecik için çalışacağız. Sonuna kadar Bilecik bizim davamız. Hiçbir menfaat gözetmeden bu işi hep birlikte yapacağız.” dedi.

Kaynak: KORKMAZ KESİK