Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana aralıklarla patlayan Karasu hattında son meydana gelen arıza da onarıldı.

Bilecik Belediyesi yaptığı bilgilendirmede, Karasu İçme ve Kullanma Suyu İşletme Birliğine ait, Karaköy mevkisinde yer alan hatta meydana gelen arıza için birlik yetkilileri tarafından çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Birlik yetkililerinin yürüttüğü çalışmada, arızalı boru hattan ayrılmış ve yeni gelen borunun montaj işlemi gerçekleştirildiği belirtilirken, “Belediye personellerimiz de sürecin başından beri gerekli kontrol ve destek için alanda hazır halde bulunmaktadır.” İfadelerine yer verildi.

“ONARIM ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI”

Bu açıklamanın ardından arızanın giderildiği bilgisi de paylaşılırken, “Karasu İçme ve Kullanma Suyu İşletme Birliğine ait, Karaköy mevkisinde yer alan hatta meydana gelen arızada onarım çalışmaları tamamlanmıştır.

Boru montajı sonrası beton dökülmüş, kuruma işlemi sağlandıktan sonra da birlik personelleri tarafından üstü kapatılmıştır.

Birlik tarafından su verme işlemi kademeli olarak başlatılmış olup depolarımıza suyun ulaşmasıyla su kesintisi son bulacaktır. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.” İfadeleri kullanıldı. GAMZE ELMAS

Editör: BETÜL KESİK