İlimizdeki emlak sektörünün tanınmış isimlerinden Melih Karaçam, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan olağan merkez ilçe kongresinde ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim Melih Karaçam oldu. Karaçam, adaylık açıklamasını CHP İl Binasında gerçekleşen basın toplantısında yaptı. Basın açıklamasına; CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, adaylığını açıklayan Melih Karaçam ve partililer katıldı.

İLÇE KONGRELERİNİN ARDINDAN İL KONGRESİ YAPILACAK

Basın toplantısında ilk sözü alan CHP İl Başkanı Metin Yaşar, Bilecik’te gerçekleşecek olan kongre süreçleri hakkında bilgi verdi. İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresinin yapılacağını kaydeden Yaşar, “Bugün buluşmamızın nedeni, 3 Eylülde gerçekleştireceğimiz Merkez İlçe Kongresinde aday olacak olan Melih Karaçam kardeşimizin basın açıklamasını yapmak üzere birlikteyiz.

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra toplanan parti meclisimiz tüm Türkiye’de kongre kararı aldı. Bu bağlamda tüm illere kongre takvimleri gönderildi. Bu kongreler biraz gecikmeli oldu. Bu kongreler geçtiğimiz yıl yapılması gerekiyordu. Seçimlerden dolayı genel merkezimiz tarafından kongreler bir yıl ertelendi. Şu anda kongre takvimini adım adım uyguluyoruz.

“MELİH KARDEŞİME BAŞARILAR DİLİYORUM”

Bir süre önce genelge doğrultusunda kendilerini temsil edecek olan mahalle delegelerini belirlediler. Daha sonra toplanan il yönetimimiz kongre takvimini belirledi. Bu doğrultuda yarın Yenipazar ilçemizde ile kongrelerimizi başlatıyoruz. Bu kongrelerimiz 10 gün içerisinde bitmiş olacak. En son 3 Eylül tarihinde ise merkez ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Tüzüğümüz gereği ilçe kongrelerinden sonra il kongremizi yapacağız. Eylül ortasında il kongremizi gerçekleştirerek ilimizdeki örgütlenme şemamızı tamamlamış olacağız. Melih kardeşime çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Almış olduğu bu kararın öncelikle kendisine ve partimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“CHP SAFLARINDA OLMAKTAN HER ZAMAN GURUR DUYDUM”

İl Başkanı Yaşar’ın konuşmasının ardından merkez ilçe başkanlığı için adaylığını resmen duyuran Melih Karaçam, “Güçlü bir örgüt inşa etmek için adayım” dedi. Karaçam, adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ben Melih Karaçam, 1986 yılında Bilecik’te doğmuş ve Bilecik’te büyümüş, hepinizin yakinen bildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarından yetişmiş, örgüt tozunu yutmuş, mücadelenin her safhasında asla görevden kaçmamış bir parti emektarıyım.

Doğup büyüdüğüm bu şehre Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşı olan Cumhuriyet Halk Partisi saflarında hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duydum.

Cumhuriyetimizin teminatı kadın erkek eşitliğinin sigortası 99 yıldır her türlü olumsuzluğa rağmen dimdik ayakta duran Cumhuriyet Halk Partisi ailesine gençlik kollarından katıldım. Daha sonra 2 dönem ilçe yönetiminde bulunduğum. Bu süre içerisinde, ilçe sekreterliği ve bilfiil ilçe başkan vekilliği görevlerini yaptım.

Bu görevleri icra ederken parti büyüklerimin bilgi ve tecrübelerini, halkımızın görüş ve önerileri ile birleştirip bir yol haritası haline getirdik. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe üyelerimize; büyük bir çoğunluk sağlayarak mahalle delegeleri seçiminde ister mavi liste ister beyaz listeye oy vermiş olsunlar, biz de varız deyip sandıklara gelerek Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin ne kadar üstün bir demokrasi olduğunu, diğer tüm siyasi partilere göstermiş ve bizlere büyük bir demokrasi şöleni yaşatmışlarıdır.

“GÜÇLÜ BİR ÖRGÜT İNŞA ETMEK İÇİN ADAYIM”

Partililerimizin bize yüklediği sorumluluk ve enerjiyle parti içindeki tüm kırgınlıkları gidermek ve tek yürek haline gelebilmek için, içe dönük değil dışa dönük, halkla omuz omuza halkın içinde güçlü bir örgüt inşa etmek için, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin rollere taşıyabilmek için, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık yarınlara taşıyacak olan genç ve dinamik kadrolarla sahada olmak için, parti içi barış, parti dışı yarış düşüncesiyle parti büyüklerimizin, Cumhuriyet Halk Partimize gönül vermiş yoldaşlarımızın görüş ve önerileri ile bu noktaya geldik.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Eylülde yapılacak olan 38.olağan merkez ilçe yönetimi kongresinde merkez ilçe başkanlığına adayım. Merkez ilçe kongremizin partimize şehrimize ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Aday olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” KORKMAZ KESİK