Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği tarafından, kanatlı hayvan sektörü üzerine bilgilendirme, sektörün gelişimi ve üreticilerinin genel problemleri üzerine toplantı gerçekleştirildi.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) toplantı salonundaki toplantıya Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği (TÜKEBİR) Başkanı Abdullah Koç ile Bilecik Birlik Başkanı ve TSO Meclis Üyesi Azer Sarı ve üreticiler katıldı.

Burada konuşan Başkan Azer Sarı, Bilecik’te 6 milyon 900 bin kapasitede toplam 71 işletme olduğunu söyledi. Ardından konuşan Merkez Birliği Başkanı Abdullah Koç ise son günlerde kömüre ve diğer işçilik artışlarına gelen zamlardan dolayı üreticinin belinin büküldüğünü Birlik olarak kooperatif kurma girişimlerinde de bulunduklarını belirten Koç, üreticilerden vekalet alma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını, kooperatifle ortak olmanın birinci şartının ise vekalet olduğunu ifade ederek, “Kooperatif kuruyoruz. Kooperatif kurmamızdaki birinci temel amacımız kendi ürününü üreten, pazarlayan ve bağımsız bir şekilde pazarı yöneten bir kurum olmak istiyoruz. Bu sayede, Türkiyede kanatlı üretim yapan üreticilerle ilgili şablon oluşturulmasını da sağlamış olacağız.” dedi.

Toplantı, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi. BETÜL KESİK