Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından ‘Bahar Şenliği’ düzenlendi. Şenlikte, kadın kooperatifi üyeleri ürettikleri ürünleri sergilerken Ritim Koop. ekibinin darbuka gösterisi büyük alkış topladı.

Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, baharın gelişini kutlamak ve kadın kooperatifinde emekçi kadınların ürettiği ürünleri vatandaşlara ulaştırmak için bahar şenliği düzenledi.

“EMEKÇİ KADINLARIMIZ KAZANSIN”

Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Kadriye Olgun,  etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Olgun, konuşmasında kooperatif üyesi emekçi kadınların ürettiği ürünleri sergilemek için stantlar açıldığını belirtirken, “Amacımız hem baharın gelişini hem Hıdırellezi birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi ve saygı çerçevesinde kutlamak. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Bilecik ve çevre ilçelerinden gelen kız kardeşlerimizle birlikte emeklerinin sergilendiği stantlarımızı açmış bulunmaktayız. Bugün emek kazansın, emekçi kadınlarımız kazansın istiyoruz. Bugün bütün kız kardeşlerimizle birlikte baharı yaşamak istiyoruz.” dedi.

“HER ZAMAN DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, etkinlikte yaptığı konuşmada emekçi kadınların her zaman yanında olacaklarını ve destekleyeceklerini belirtti. Başkan Subaşı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün bu etkinlikte bulunmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Bu yıl bahar şenliğimizin 2’incisi düzenleniyor. Bu kadın topluluğu ile birlikte nice senelerde kutlamaya devam etmek nasip olsun. Bugün Kadın Kooperatifimizin öncülük ettiği emektar kadınlarımızı bir arata topladı. Emekçi kadınlarımız stantlarında satışlar yapacak. Evlerine gelir sağlayacak. Biz kadınlar öncülük etmeyi seviyoruz. Bizler de her zaman destek olmaya hazırız. Her zaman destek olmaktan onur ve gurur duyacağım. Bizler sizin arkanızda değil her zaman yanınızdayız. Nerede olursa olsun kadın emekçilerimizi desteklemek için yanınızdayız.”

DARBUKA ŞOVA BÜYÜK ALKIŞ

Konuşmaların ardından Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyelerinden oluşan Ritim Koop. ekibinin darbuka gösterisi yaptı. Ritim Koop. ekibinin darbuka gösterisi katılınlar tarafından büyük alkış aldı. Etkinlik; pilav ikramının ardından açılan stantların gezilmesiyle sona erdi.

D S C 2583

Kaynak: KORKMAZ KESİK