Bilecik İl  Trafik Jandarma ekipleri, Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla öğrencilere trafik güvenliği ile ilgili önemli bilgilendirme faaliyetlerinde bulundular.

Gölpazarı İlçesinde Trafik Şube Müdürlüğü ve Gölpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma Timince Gazi Mihal İlkokulu öğrencilerine yönelik olarak, İl Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma Timlerince Vezirhan İlk ve Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak, Osmaneli İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma Timlerince Osmaneli Etüt Merkezi öğrencilerine yönelik olarak ve Trafik Şube Müdürlüğü ve Bozüyük İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma Timlerince Sarar Alışveriş Merkezinde Saffet Şeker İlkokulu öğrencilerine ve sivil yol kullanıcılarına yönelik eğitim gerçekleşti.

Bu kapsamda; Trafik Jandarma Timlerinin trafik denetimlerde kullandığı araç ve malzemelerin tanıtımı, görevlerde ne gibi denetimlerin yapıldığı, sürücü, yaya ve yolcuların trafikte hangi kurallara uymalarının gerektiği, emniyet kemeri kullanımının önemi konularında bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi. BETÜL KESİK