2023-2024 Eğitim-Öğretim döneminde tüm okullarda uygulamaya konulan ve Valilik öncülüğünde yürütülen BİL-EN Programı kapsamında yürütülen "İyilikte Yarışalım" etkinliği  birçok okulda çok verimli bir şekilde uygulandı.

Anaokullarında, ortaokullarda ve liselerde seçilen komisyonlar eliyle yürütülen bu etkinlik için ilk olarak "İyilik Kutuları" yapıldı. Bu kutulara, öğrencilerin, yaptıkları iyilikleri veya yapılmasını istedikleri iyilikleri atmaları istendi. Öğrenciler için iyiliğin teşvik edilmesi, iyiliğin yaygınlaşması, en yakınlardan başlayarak iyilik yarışına girilmesi hedefleriyle BİL-EN programına alınan bu etkinliğin diğer adımı olarak "İyilik Kutuları" açıldı.

Öğretmenlerden oluşan komisyonlar eliyle iyilik kutularına atılan iyilikler değerlendirmeye alındı. En güzel iyilikler seçildi. Seçilen bu iyilikleri yapan öğrenciler okul idareleri tarafından ödüllendirildi. Örnek teşkil etmesi adına bu iyilikler panolara asıldı.

Panolarının düzenlenmesinde  görev alırken, çalışmaların öğrencileri çok mutlu ettiği dikkatlerden kaçmadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sami Akyol, “Bilecik Valimiz Sayın Şefik Aygöl'ün çok önem verdiği, destek verdiği BİL-EN programının faaliyetlerinden olan "İyilik Kutusu"nun okullarımızda güzel örneklere, iyiliklere vesile olması memnuniyet uyandırdı.

Bu faaliyeti en güzel şekilde yürüten okullarımızı, idarecilerimizi, gönüllü öğretmenlerimizi ve iyilik yarışçısı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.”dedi.

Kaynak: GAMZE ELMAS