“İYİ Parti Genel Merkezinin tutarsızlıkları tabanında karşılık bulmadı, Kişisel egonun tavan yaptığı bir yerde durmanın da artık anlamı kalmadı” dedi, o isim de istifa etti.

Hatırlanacağı üzere İYİ Parti Bilecik yapılanmasında Hüseyin Şensoy’un öncülüğünde yeni bir oluşum başlatılmış, birçoğu önceki Doğru Yol Partisi ve MHP’lilerden oluşan 200 kişiye parti rozeti takılmıştı.

Fakat İYİ Parti'de yaşanan süreçler ve “Sen, ben, bizim oğlan” anlayışının devam etmesi nedeniyle partiye yeni katılan kişiler beklenildiği şekilde siyaset yapma olanağı bulamamıştı.

Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkıp sonra yeniden oturması sırasında bir istifa süreci başlamış ve ardı ardına yeni istifalar gelmişti.

Bu istifa furyasına yerel seçimler öncesinde yaklaşık 30 kişinin de katılacağı öğrenilirken bu isimlerden biri de Bilecik’in önemli siyasi isimlerinden Hüseyin Şensoy oldu.

(Hüseyin Şensoy)

İYİ Parti Genel Merkezinin tutarsızlıklarının tabanda karşılık bulmadığını, kişisel egonun tavan yaptığı bir yerde durmanın da artık anlamı kalmadığını belirten Şensoy, istifasına yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in çağrısı üzerine arkadaşlarımızla heyecan ve umutla katılım sağladığımız İyi Parti üyeliğinden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. İçinde bulunduğumuz yıl içinde Genel Merkezin aldığı siyasi kararlarında ki tutarsızlıkların tabanda karşılık bulamaması, halkta umut olamamasını birlikte getirmiştir. Bu duruma tepki olarak çoğu arkadaşımız istifalarını vermiş bulunmaktadır. Hedefin, umut ve heyecanın olmadığı kişisel egonun tavan yaptığı bir yerde durmanın da artık anlamı kalmamıştır. İçinde bulunduğumuz süre içinde tarafıma destek olan  İYİ arkadaşlara görevleri süresince kolaylıklar dilerim.” CAFER ELMAS