Kriz ve kaosların merkezi haline gelen İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor. Kendi menfaatlerini yükseltmek için halkın umutlarının üzerinde tepinen parti yöneticileri de batan gemiyi tek tek terk ediyor.  

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerin ardından dağılma sürecine giren İYİ Parti’de, 31 Mart Yerel Seçimlerin ardından da istifa haberleri ardı ardına geliyor. Bilecik’te de yönetimden birçok kişi partinin kötü yönetimi dolayısıyla istifa kararı aldı. Bu isimlere son olarak İYİ Parti kurucuları arasında yer alan parti Genel İdare Kurulu Üyesi Söğüt önceki dönem Belediye Başkanlarından Halil Aydoğdu da katıldı.

 

KAYBEDENLER KULÜBÜ BAŞKANI AYDOĞDU!

Hatırlanacağı üzere; Aydoğdu,  2019 yerel seçimlerinde Söğüt’te Belediye Başkanlığını kaybetti. 3 bin oy anca alarak kendi ilçesinde dahi Belediye Başkanlığını kazanamayan Aydoğdu’ya parti yönetimi tarafından hesap sorulması gerekirken,  2023 genel seçimlerinde Bilecik Milletvekili Adayı olarak gösterilmesi büyük şok etkisi yarattı. Parti yönetiminin yönetim anlayışını sorgulatan bu gelişmenin ardından beklenen oldu ve Aydoğdu bu seçimde de düşük bir oy oranı alarak kaybedenler kulübüne katıldı.

 HATALAR ZİNCİRİ PARTİYİ ÇÖKÜŞE SÜRÜKLEDİ

İyi Parti kurucuları arasında olan Aydoğdu’nun ve diğer yöneticilerin “çıkarcılık” siyaseti, kendi içlerinde oluşturdukları “az olsun bizim olsun” anlayışı ile adam kayırma kavgaları,  birkaç kişinin partinin tekelini almış gibi yönetim sergilemeleri, “sen ben bizim oğlan” anlayışı ile partiye yeni katılanların dışlanarak partinin büyümesinin önlenmesi, halkın isteklerine kulak vermeyip estirdikleri ihtiras rüzgarları gibi hatalar zinciri  partiyi çöküşe sürükledi.

Üst üste gelen sert ifadelerle dolu istifalar da bu kötü yönetimin mutlak sonucu olan başarısızlığın kanıtları olarak görüldü.

KURDU, BATIRDI, İSTİFA ETTİ…

İstifa kararını sosyal medyadan açıklayan Aydoğdu, partide üst üste yapılan hatalara vurgu yaparak arzu edilen neticeye ulaşılamadığını belirtti. Özellikle son iki yıldır bir şeyler ters gitmeye başladığını ifade eden Aydoğdu, “ Beştepe ziyareti ve mevcut yönetimin bu konuda kafalardaki soruları ortadan kaldıracak net bir açıklamanın yapılmaması nedeniyle umutlar söndü.” İfadelerini kullandı.

KENDİ ÇOK BAŞARILI OLMUŞ GİBİ SUÇU PARTİYE ATTI!

Aydoğdu’nun açıklamasında partide üst üste yapılan hatalar yapıldığını belirtmesi, “Bilecik’te kendi başarısızlığını ve hatalarını görmeyen bir parti yöneticisi kalkmış suçu partiye atıyor.” yorumunu da beraberinde getirdi.

Kaynak: CAFER ELMAS