İstanbul'da özel bir lisenin okul müdürü İbrahim Oktugan'ın okuldan atılan bir öğrenci tarafından vurularak katledilmesi öğretmenler tarafından protesto edildi.

Bilecik’te Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, bugün ilk derse girmeyerek saldırıyı kınadılar. Öğretmenler, okullarında şiddete karşı mücadele edeceklerini belirterek saldırıların son bulmasını isteyen açıklamalarını okudu.

Cuma günü de öğretmenlerin iş bırakacağını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacaklarını belirten Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Veli Şahan “Türk Eğitim -Sen olarak ilk derse girmeme eylemimizi gerçekleştirerek, öğretmene şiddete YETER ARTIK! dedik.

Cuma günü tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakarak, saat 10.00'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapacağımız basın açıklamasıyla 'ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR' diyeceğiz. Tüm meslektaşlarımızı sesimize destek olmaya davet ediyoruz.”dedi.

SESLERİNİ SOSYAL MEDYADAN DA YÜKSELTECEKLER

Sendika üyesi eğitimciler, eğitim çalışanlarına şiddete dikkat çekmek ve şiddeti önleyici yasal düzenlemelerin yapılması için karar vericilere bir kez daha çağrıda bulunmak için X (Twitter) platformundan ses verecekler.

Bugün (9 Mayıs) saat 21.00’de Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın ilk tweeti ile başlayacak protesto için tüm öğretmenler ve öğretmen adayları desteğe davet edildi.

Kaynak: BETÜL KESİK