İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından  "Çocuk Gülerse Dünya Güler 1 çocukta sen giydir" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında Bilecik ve Bozüyük’te bulunan sivil toplum örgütleri destekleri ile bazı kurumdaki çocuklara hediye çekleri dağıtıldı.

İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Faruk Şahin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği olarak "Çocuk Gülerse Dünya Güler 1 çocukta sen giydir"  diyerek başlattığımız kampanyamızda sizlerin desteği ile Bilecik ve Bozüyük’te bulunan; Bozüyük Güneş Spor Kulübü, Ertuğrulgazi Derneği, Bilecik Kurtköylüler Derneğinin aracılığı ile 46 yavrumuza, Bozüyük Çocuk Evleri(çocuk esirgeme kurumu) yetim öksüz 42 yavrumuza, Bozüyük Engelliler Derneğinde 40 yavrumuza, Bozüyük Yatılı Erkek Kur'an kursunda 14 yavrumuza hediye çeklerimizi teslim ettik. Bayram sabahı yüzlerinin gülmesine vesile olduğunuz için katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz.”

Kaynak: NEVZAT KAPTAN