İŞKUR Bilecik Müdürü Üzeyir Yıldırım, Bilecik’te istihdamın arttırılarak nitelikli iş gücü sayısını yükseltmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kamu-sanayi işbirlikleri, fabrika ziyaretleri, ortak hizmetler konusunda istişareler kapsamında birçok çalışmaya imza atan Müdür Yıldırım; kadın istihdamı için de öncü ve teşvik edici projelere imza atıyor.

Kadın istihdamının en az olduğu alanlardan biri olan ağır sanayide Bilecik’in bir fark yarattığını dile getiren İŞKUR İl Müdürü Yıldırım, Bilecik’te faaliyet gösteren Visan Vinç fabrikasında Kaynak Operatörü ve CNC operatörü olarak çalışan kadın personel, iş becerisi ve üretime katkısıyla erkeklere taş çıkarttığını dile getirdi.

İşletmenin  yetiştirmek üzere yeni kadın çalışanları da  bünyesine katmayı amaçladığını söyleyen Müdür Yıldırım, “Firma yetkilileri yeni iş başvurularını sabırsızlıkla bekliyorlar.”dedi.

Söz konusu mesleklerde 6 ay gibi bir zaman diliminde yeterlilik sağlandığını belirten firma yetkilisi Bülent Şadoğlu ise kadın personelin bu süre sonunda erkek personel kadar yetkin ve verimli olduğunu ifade etti.

Üretim sürecinde karşılaşılan ağırlık kaldırma ya da taşıma gibi işlemlerde kadınlara erkek çalışma arkadaşları yardımcı olurken, kadınlar üretim sürecinde ustalık gereken prosedürleri titizlikle yürütüyorlar.

Müdür Yıldırım, İŞKUR ilanları vasıtasıyla iş arayan kadınların firmanın taleplerine ulaşabileceğini ve başvuru yapabileceğini kaydetti.

Kaynak: KORKMAZ KESİK