Gölpazarı İlçesinde ilk kez düzenlenecek “Gölpazarı Ultra Trail koşusu”, yarın ( 28 Haziran) başlıyor.

Yarış öncesi belediyeden vatandaşlara yönelik yapılan uyarıda, “Değerli hemşehrilerimiz; ilçemizde gerçekleşecek olan Ultra Trail koşusu için hazırlanan yol güzarhah işaretlerini lütfen sökmeyelim. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verildi.

Gölpazarı Belediyesi ve BravoRun organizasyonu ile  düzenlenen koşu, Taşhan Meydanından başlayarak aynı güzergâhta bitecek. Parkurların tamamına yakını toprak, patika, taş ve orman yollarında koşulacak.28 Haziran’da başlayacak etkinlik, 30 Haziran’da sona erecek.

Doğanın içerisinde enfes bir deneyim sunacak olan koşu hakkında yapılan açıklamada, “

Gölpazarı, tarihi, doğal güzellikleri, gelişmeye açık turizm potansiyeli kültürel yapısıyla Türkiye’nin nadide ilçelerinden biridir. Gölpazarı Ultra Trail, meşhur kirazımızı, Tarihi eserlerimizi, Horhor çeşmelerimizi, Taşhan Meydanını, Mihal Gazi Camii, Mihal Gazi Hamamı, Kral Gordion Mezarı, Kasımlar Çivisiz Cami, Kurşunlu Mesire Alanı, Harman kaya Kanyonunu, Tarihi Demir Köprü, Kıvrıla kıvrıla akan Sakarya Nehri, Hasan Dağını, doğal ve eşsiz güzellikteki bu şirin ilçenin daha birçok güzelliğini keşfetmek için harika bir fırsat. Seyyah olup yollara düşüp bu ultra mutluluğa birlikte yaşamak için sabırsızlanıyoruz.

Bu sene gerçekleşecek olan 1. GÖLPAZARI ULTRA TRAIL 4 farklı kategoriden oluşacaktır. Tüm parkurlar Gölpazarı’nda başlayıp bitecektir. Taşhan Meydanından başlayıp aynı güzergâhta bitecek parkurların tamamına yakını toprak, patika, taş ve orman yollarında koşulacaktır. 10K Kiraz Koşusu. 20K Kurşunlu Kaya Koşusu, 50K Harmankaya Kanyon Koşusu 101K Su Uçtu Şelale Koşu mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimleme şansınız olacaktır.

 Müsabaka öncesi akşamı etkinlik alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak, yarışma sabahı temiz hava, samimi ortam ve güler yüzlerle muhteşem manzaralarla gün doğumuna tanıklık edeceksiniz.

Etkinliğimiz süresince belirlenen ve sosyal medyadan duyurulacak saatlerde BİLECİK Tren garından Hızlı Tren ile gelecekler için Gölpazarı’na ve Gölpazarı’ndan Bilecik’e Ücretsiz servis hizmetimiz olacaktır.
Gölpazarı Belediyesi ve BravoRun‘un sizlere sunacağı, tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz etkinlikten evinize döndüğünüzde içinizde huzur, dudaklarınızda tebessüm ve parkurları başarmanın haklı sevinci ile daha şirin ilçemizden ayrılmadan bir sonraki etkinlik için sabırsızlanacaksınız.

Paralimpik Sporcular, Gazi ve Şehit yakınlarının kayıtları ücretsizdir.

10K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru tamamlayarak atarak Etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur asfalt, patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 9,700 metredir. Toplam yükselme 139 metre, toplam iniş 142 metre. Maksimum yükseklik 259 metre, Minimum 215 metredir. Parkur içinde su istasyonu olacaktır.

20K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru tamamlayarak Kurşunlukaya mesire alanına/köyündeki cp den sonra parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 20 000 metredir. Toplam yükselme 139 metre, toplam iniş 142 metre. Maksimum yükseklik 259 metre, minimum 215 metredir. Parkur içinde su istasyonu olacaktır.

57K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru takip ederek sırası ile Veizirhan( Türkmen), Esenköy, Harmankay, Esenköy, Cımışkı, Cp lerinden geçerek parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 50 000 metredir. Toplam yükselme 2347 metre, toplam iniş 2136 metre. Maksimum yükseklik 1174 metre, minimum 504 metredir.

101K
101 Koşucu ile sınırlı olan bu koşumuz.Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru takip ederek sırası ile Kurşunlu, Çengeller, Veizirhan( Türkmen), Esenköy, Harmankay, Yukarıçaylı,Yeni, Esenköy, Cımışkı, Cp lerinden geçerek parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 101 000 metredir. Toplam yükselme 1000 metre, toplam iniş 1000 metre. Maksimum yükseklik 1200 metre, minimum 1200 metredir.” ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: GAMZE ELMAS