Ertuğrulgazi Lisesi İngilizce öğretmenleri ve öğrencileri tarafından bu yıl ilki düzenlenen, yabancı dil konferansı “EGL-TALKS 2023” programına katıldı.

Program, merkez ilçe ve diğer ilçelerden katılan 9 okul, 47 lise öğrencisi ve 17 İngilizce öğretmeni ile gerçekleştirildi. Konferans dahilinde öğrenciler tarafından belirlenen 15 güncel konu başlığına göre, 20 adet İngilizce sunum yapıldı.

Vali Şefik Aygöl’ün de katıldığı programın açılış konuşması Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda eski Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan Boyacı tarafından yapıldı. İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Tahsin Yazır ve Halis Çelik’in de hazır bulunduğu konferans programı, il çapında ilk kez düzenlenmesi yönüyle de ilgi odağı oldu.

    Programda bir teşekkür konuşması yapan Vali Şefik Aygöl, öğrencileri izlerken performanslarından ötürü gurur duyduğunu ifade etti. Vali Aygöl, konuşmasında ayrıca iyi bir dil öğrenmenin gelecekleri için kendilerine büyük fayda sağlayacağını belirtti.

     Öğrencilerin kendilerini ifade etme ve öğrenmekte oldukları yabancı dil İngilizcede iletişim becerilerini geliştirme amaçlı düzenlenen programın gelecek yıllarda da tekrarlanması bekleniyor. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK