Rüşvet iddialarıyla görevden uzaklaştırılan Semih Şahin’in istifasının ardından yapılacak olağan üstü meclis seçimlerine kadar Belediye Başkanlık görevini yürütecek Meclis 1. Başkanvekili İyi Parti Meclis Üyesi Mustafa Sadık Kaya’nın tebliğ evrakını başkanlık makamında teslim almasının hemen ardından yaptığı ilk icraat şok etkisi yarattı.

Kaya’nın koltuğa oturur oturmaz Belediyedeki güvenlik ve diğer kameraları kapattırdığı iddia edildi. Cumartesi günü yapılacak seçime kadar Vekillik görevini üstlenen Kaya’nın jet hızıyla aldığı bu karar, "Kameralar neden kapatıldı? Gelip gidenlerin kayıt altına alınması mı istenmiyor?  Kimlerden ne saklanıyor? Farklı senaryolar mı yazılıyor?" sorularını beraberinde getirdi.

Cumartesi günü yapılacak meclis seçimine kadar Belediye Başkanlık görevini yürütecek olan İYİ Partili Mustafa Sadık Kaya’nın Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın Özel Kalemi Buse Ayaz’ı görevden aldığı öğrenildi.

İlk icraatı olarak belediyenin kameralarını kapattırdığı iddia edilen Kaya, hızlı bir görevden alma işlemine de girdi. Kaya, Belediye Başkan V Melek Mızrak Subaşı’nın Özel Kalemi Buse Ayaz’ı görevden aldı.

Diğer yandan, Kaya’nın kararıyla belediyede birkaç ismin değiştirileceği iddia ediliyor. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK