Bilecik’te Cumhur İttifakı ve Millet İttifakında yer alan siyasi partiler, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimler için Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı  Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

ELDEMİR: “DURMADIK, DURMUYORUZ, DURMAYACAĞIZ”

Bilecik’te de Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı içerisindeki partiler seçim çalışmalarına başladı. Cumhur İttifakı içerisinde bulunan AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, İl Başkanı Serkan Yıldırım ve partililer seçim çalışmaları kapsamında, Yenipazar, Gölpazarı ve Osmaneli’de vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek destek istediler.

AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, “28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için çalışmalarımıza hemen başladık demiştik. 14 Mayıs’ta Gölpazarı’nda çok güçlüydük. 28 Mayıs’ta çok daha güçlü olacağız. Reisimizi yine yeniden Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Durmadık, durmuyoruz, durmayacağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçene kadar durmak yok yola devam.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, seçim çalışmaları hakkında, “Yenipazar ilçemizi Milletvekilimiz Halil Eldemir, Milletvekili Adayımız Hüsnü Ersoy ve teşkilatımızla birlikte ziyaret ettik. Demokrasinin güzel örneklerinden olan 14 Mayıs seçimlerimizde bizlere destek oldukları için vatandaşlarımıza teşekkür ettik. 28 Mayıs’ta da Yenipazarlı hemşerilerimizin güçlü desteğine güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

SUBAŞI: “UMUDUMUZ DA ENERJİMİZDE ÇOK YÜKSEK”

Millet İttifakı içerisinde bulunan siyasi partiler ise Atatürk Bulvarı üzerinde stant açarak, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istediler.

Stantta konuşan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Cumhuriyet Halk Partisi ailemiz ve Millet İttifakı ortaklarımızla seçimin 2. turu için başlangıcı halkımızın arasından, seçim standımızdan yaptık. Umudumuz da enerjimizde çok yüksek, haydi” dedi.

TÜZÜN, “TÜRKİYE'NİN KAZANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün çalışmalara ilişkin, “Buradayız, Millet İttifakı olarak 28 Mayıs'ta Türkiye'nin kazanması için çalışıyoruz.” dedi. Tüzün,  Bilecik’in çalışmalara başlayan ilk illerden biri olduğunu belirtirken “Bu kampanyayı en iyi şekilde Bilecik'te bir kez daha yapacağız. Bu yeni bir seçimdir. Bu seçimde yüzde 50 oranı kalkıyor, en fazla oy alan aday kazanacak. Bu seçimde Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için mücadelemizi vereceğiz.”dedi. Korkmaz Kesik