Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu açıklandı.

Türkiye'nin en büyük ilk 500 firmasının açıklanmasının ardından ikinci 500 firması da yayınlandı. İSO, ikinci büyük 500 firmayı açıklarken, üretimden satışların yüzde 104,8 oranında arttığını belirtti

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Eylül ayında açıkladığı “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2022” araştırmasının ardından, 500 Büyük şirketlerine nazaran daha küçük ve orta ölçekli kuruluşları kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2022” (İSO İkinci 500) araştırmasının sonuçlarını da açıkladı.

BOZÜYÜK TSO’DAN 4 FİRMA LİSTEDE

Sonuçların açıklanmasının ardından açıklama yapan Bozüyük TSO Başkanı Veli Çelik, listede odaya kayıtlı 4 firmanın yer aldığını belirtti.

Başkan Çelik, şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Sanayi Odası'nın tüm ülke çapında yaptığı Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 araştırmasında ilçemizde faaliyet gösteren Midal Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., Panel Radyatör Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Demirer Kablo Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarımızın yer alması Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri memnun etmiştir.

Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı ağırlıklı olarak üretim faaliyeti ilçemizde bulunan on 10 firma yer almıştı. Yine Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesinde Odamıza kayıtlı 4 firma yer aldı.

Bu yıl 2022 listesine odamız merkez üyeliği bulunan Midal Kablo, Panel Radyatör, Demirer Kablo, ile birlikte şubeleri bulunan Özdilek Ev Tekstil firması İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesinde yer almıştır.

Bugüne kadar üretimleri, istihdamları ve Ülke Ekonomisine sağladıkları Katma Değer ile Odamız Üyesi olmalarından gurur duyduğumuz firmalarımıza teşekkür ederiz.” EMİNE TÜRKSOY