Pençe-Kilit Harekâtı'nda şehit olan askerlerimiz için Allah'tan rahmet dilenen açıklamada, Gazze için de acil ateşkes çağrısında bulunuldu.

İHH Bilecik Şube Başkanı Ersel Emiroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Basın açıklamamızın başında, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimiz 
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur (NİĞDE) 
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın(ADIYAMAN) 
Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir (KAHRAMANMARAŞ) 
Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez (KAHRAMANMARAŞ) 
Piyade Üsteğmen Gökhan Delen (AKSARAY) 
Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün (GAZİANTEP) 
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu (GİRESUN) 
İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar (ORDU) 
İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin (ESKİŞEHİR) 
Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralı askerlerimize şifalar temenni ediyoruz. 
Buradan, terörü bir kere daha lanetliyoruz. 
Memleketimize kast eden, emperyalistlerin maşası olan hainler kirli emellerine asla ulaşamayacaklar. Teröristlerin arkasındaki şer odaklarının tüm insanlık için bir tehdit olduğunu bir kere daha haykırıyoruz. Terör örgütlerini destekleyerek üzerimize salanlarla Gazze’de soykırım yapanlar aynı. Teröre, emperyalizme ve Gazze’deki işgale karşı tek ses olmak için bugün buradayız. 
İnsanlık, tarih boyunca gördüğü en büyük zulümlerden birine şahitlik ediyor. Apertheid rejimi işgalci İsrail; kadın, çocuk, yaşlı ve sivil ayırt etmeksizin Gazze’de soykırım suçu işliyor. Yaşanan bu işgal ve soykırım, vicdan sahibi yürekleri kanatıyor, başta bölgemiz ve Ortadoğu olmak üzere tüm dünyanın huzuruna kast ediyor. 
Son bilgilere göre Filistin’de, 10 binden fazlası çocuk, 7 binden fazlası ise kadın olmak üzere toplamda 23 bini aşkın insan hayatını kaybetti. 60 binden fazla kişi yaralanırken, 8 bin kişi ise kayıp… 
İşgalci İsrail’in saldırıları sebebiyle ayrıca, 69 bini tamamen yıkılmış olmak üzere, 359 bin ev zarar gördü. 2 milyon sivil ise saldırılar sonucu Gazze içerisinde zorla göç ettirildi. Mesleklerini icra eden, yaşanan soykırımı haberleriyle dünyaya anlatan 112 gazeteci de, siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu hayatını kaybetti.

Buradan bir kere daha acil ateşkes çağrımızı yineliyoruz

Vicdan sahibi tüm insanlara sesleniyoruz. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu soykırım karşısında herkesin üzerine sorumluluklar düşüyor. Herkes yaşanan bu büyük soykırıma karşı harekete geçmeli. Uluslararası kuruluşlar, sivil toplum ve devletler, işgalci İsrail’in zulümlerinin önüne geçmek için atılması gereken adımları acil bir şekilde atmalı. Bir an önce İsrail saldırıları durdurulmalı ve acilen ateşkes sağlanmalıdır. Filistin’de on yıllardır zulmeden işgalci İsrail’e karşı gereken yaptırımlar derhal uygulanmalıdır. 
Bütün İslam ülkeleri ve halkları bir araya gelip tepkisini ortaya koymalıdır. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası hukuk önünde ve tüm dünyanın vicdanında hapsedilmelidir." Kemal ATLAN