İçişleri Bakanlığı 2024 yılı Merkez ve Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin sözlü sınav duyurusu yayınladı.

İlana göre Bilecik için KPSS P3 puan türünde Lisans mezunu 1 Büro personeli, KPSSP93 puan türünde 4 Çağrı Karşılama Personeli (Ön Lisans ÇMH bölümü) kadrosu açıldı.

Başvuru Tarihleri
Başlangıç: 22 Nisan 2024  
Bitiş         : 26 Nisan 2024 Saat: 16.00

Başvuru yapacak adayların; ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, adayların yapmış oldukları tercih sıralamasına göre KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon ünvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan KPSS puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı adayın içerisinde bulunmak gerekiyor.


SÖZLÜ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI
BÜRO PERSONELİ: 
Aşağıda yer alan Büro Personeli pozisyonları için mezuniyet ayrımına gidilmeksizin;
 Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak,
Pozisyon ünvan ayrımına bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin fesih edilmesi durumunda bir yıllık bekleme süresini son başvuru tarihi itibarıyla doldurmuş olmak, şartları ile, 
LİSANS MEZUNLARI İÇİN:
Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, İstatistik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte/ bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

ÇAĞRI KARŞILAMA PERSONELİ İÇİN:
İki yıllık yüksekokulların Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak. 
Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak, 
Pozisyon ünvan ayrımına bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli olarak çalışmakta iken sözleşmenin fesih edilmesi durumunda bir yıllık bekleme süresini son başvuru tarihi itibarıyla doldurmuş olmak.

BİLECİK VE BÖLGESİ İÇİN SINAV İSTANBUL’DA YAPILACAK

Sözlü Sınav;  
Bilecik,Edirne,İstanbul,Kırklareli,Kocaeli,Sakarya,Tekirdağ,Bura, Yalova şehirlerinden katılacak adaylar için İstanbul Valiliğinde gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU VE BAŞVURU ŞEKLİ
Başvurular;
e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Bu nedenle adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilecekler.

22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığının www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

Elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat başvurular kabul edilmeyecek.

http://www.bilecik.gov.tr/kurumlar/Merkez/Haberler/2024/01-02-03/Sozlesmeli-Personel-Alimi-2024.pdf

Kaynak: Betül KESİK