31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Vezirhan Beldesinde MHP adayı Hüseyin Ocak, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 53’ünü aldı.  1.128 Vezirhanlı seçmenin oyunu alarak yeniden Vezirhan Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Ocak ve Vezirhanlılar, seçim sonucunun belli olmasının ardından seçim zaferini kutladı.

“MAZLUMLARIN BAŞKANI OLACAĞIM”

Zafer konuşması yapan Başkan Ocak, tüm Vezirhan seçmenine teşekkür ederken, “Bana bu sevinci ve gururu yaşatan gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Güçlülerin değil mazlumların başkanı olacağım.” dedi.

Başkan Ocak, konuşmasında “Bu akşam mutlak bir zaferdir. Zaferimizi bahşeden Allaha hamdu senalar olsun. Yaklaşık 1,5 aydır seçim kampanyamızı yürütüyoruz. Edebimizle, şanımızla seçim çalışmalarımızı yürüttük. Tercihinden yana hiç kimseye bir gönlüm yok. Tercihi ne olursa olsun, rakibimize oy vermişler de bizim başımızın tacıdır. Ama ne kadar şer şebekesi varsa bir araya geldiler. Her türlü zorluklara rağmen, her türlü iftiralara rağmen hepsini sandığa gömdük. Bana bu sevinci ve gururu yaşatan gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Güçlülerin değil mazlumların başkanı olacağım. Size söz olsun. 2019’dan beri bana destek veriyor ve gönüllerinizi açıyorsunuz. Beni seviyorsunuz ben de sizi seviyorum ve gönlüme alıyorum. Ramazan Bayramına az bir süre kaldı ama bayram gelmeden bana ve sizlere bir bayram yaşattınız.  Sizlere teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

NİLGÜN OCAK’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Başkan Ocak, konuşmasında eşi Nilgün Ocak’a özel olarak teşekkür etti.  Nilgün Ocak’ı yanına çağıran Ocak, “Bu zaferi bizlere Cenabı Mevla nasip etti. Ama takdir Allah’tansa tedbir kuldandır. Benim her anımda her zaman yanımda olan, en büyük gücü veren eşime çok teşekkür ediyorum. Bugün eşimin doğum günü en büyük hediyeyi sizler verdiniz.” Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: KORKMAZ KESİK