Bilecik’te hırsızlar Ziraat Odasına dadandı. Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen duruma isyan ederken, son aylarda Ziraat Odasında yaşanan dördüncü hırsızlık olayı olduğunu belirtti.

Bileecik’te Ertuğrulgazi Mahalllesi Ertuğrulgazi Caddesi üzerinde yer alan Ziraat Odası’nda dün akşam saatlerinde hırsızlık olayı yaşandı. Yaşanan hırsızlık olayında, Ziraat Odası’na ait bilgisayar monitörü ve güvenlik kamera kayıt cihazı çalındı.

Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, hırsızlık olayının sıkça yaşandığını belirtirken, son aylarda Ziraat Odası olarak dördüncü hırsızlık vakası ile karşılaştıklarını söyledi. Son hırsızlık olayında güvenlik kamerası kayıt cihazının da çalındığını belirten Sevinen şunları aktardı:

“Bu dördüncü girişi”

Odamıza yine hırsız girmiş. Bu dördüncü girişi oluyor. İlk girdiğinde benim şahsıma ait bir küçük altın ve 2500 lira paramı çaldı. Bir daha girdi alacak bir şey bulamadı. Üçüncü girişinde odamızın bir miktar parasını götürmüş. Şimdi dördüncüye bir daha girdi. Bu girişinde, odamıza ait bilgisayar monitörü ve kamera kayıt cihazını almış. Akşam 6 gibi giriyor bugüne kadar hep böyle yaşandı.

“Kayıt cihazını çaldı”

Kayıt cihazını çaldığı için kayıtları da göremiyoruz. Burası Bilecik'in ana yolu üzerinde camların hepsini kilitledik bir tane cam kalmıştı yolu üzeri diye onu da kilitlememiştik. Camları arkadan vidalamıştık. Dün akşam yine girmiş. 2 defa mahkemeye çıktım 3-5 gün sonra yine çıkıyor. Bu hırsızı yakalansın bundan sonra cezaevinden çıkmasın.”

Olayla ilgili Bilecik Emniyeti Olayı Yeri İnceleme ekibi çalışmalarını sürdürürken olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Korkmaz Kesik