Bahçelievler, İsmetpaşa ve Beşiktaş mahallelerinde düzenlenen Hıdırellez Şenliklerinde binlerce Bilecikli, bir araya geldi.

Bilecik Belediyesi katkılarıyla bütün mahallelerde gerçekleştirilen Hıdırellez şenliklerinde binlerce Bilecikli, bir araya gelmeye devam ediyor. 

Hafta sonu Bahçelievler, İsmetpaşa ve Beşiktaş mahallelerinde düzenlenen şenliklere katılan vatandaşlara Bilecik Belediyesi tarafından şenlik pilavı ve ayran ikram edildi. Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, başkan yardımcıları ve birim müdürleri de düzenlenen şenliklere katılarak, vatandaşlarla birlikte baharın gelişini kutladı. Bahçelievler Mahallesi sakinleri, şenlik için Uğur Mumcu Parkını doldururken, Beşiktaş ve İsmetpaşa Mahalle konaklarının da cadde ve sokaklarında şenlik coşkusu yaşandı.Gerçekleştirilen etkinliklere katılan Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, vatandaşların yoğun şekilde katıldığı şenliklerin birlik ve beraberliğin en önemli göstergesi olduğunu belirterek, ‘’Mahallelerimizde düzenlediğimiz Hıdırellez şenliğine katılarak vatandaşlarımızla bir araya geldik. Baharın müjdeleyicisi hıdırellezin bizlere sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum’’ ifadelerini kullandı.ŞENLİKLERDE  DİKİŞ KURSLARINDA YAPILAN ESERLERİN SERGİLERİ AÇILDI

Düzenlenen şenliklerde ayrıca Bahçelievler ve Beşiktaş Mahallesinde bulunan dikiş kursları katılımcıları tarafından hazırlanan sergilerin açılışı yapıldı.
Açılışı gerçekleştiren Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, ‘’Mahalle sakinlerimizin hünerli elleriyle hazırlamış olduğu ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak kursiyerlerimize gerekli katkıyı vermeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri de Başkan Subaşı’na destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY