31 Mart yerel seçimlerinin ardından Bozüyük'te seçilen ilk kadın il genel meclis üyesi olan Nurcan Yaşar Özçakır, kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, “Bilecik'te hiçbir kadın, hiçbir emekçi, hiçbir Bilecikli yalnız değildir.” mesajı verdi.

Whatsapp Image 2024 04 04 At 2.16.46 Pm
Görevi sürem boyunca Bilecik’in  her köşesine her bucağına hizmet götürmekte yarışacağını vurgulayan Özçakır, “ Türkiye’de kadınların belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı Belediye Kanunu’nun kabul edilmesiyle tanındı. Kadınlarının siyasi hayata katılmasında önemli bir dönüm noktası olan bu anlamlı tarihte, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi ve saygıyla anıyorum.
Bozüyük'ün ilk kadın il genel meclis üyesi olma onurunu yaşatan ve Bilecik İl Genel Meclisi'nin bu dönemki tek kadın üyesi olarak beni bu göreve uygun gören başta Bilecik il ve Bozüyük ilçe örgütümüze, desteklerini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 2.41.23 Pm
Kadınların hak mücadelesindeki, toplumsal yaşamdaki vazgeçilemez rolüne bir kez daha vurgu yaparak, memleketimiz için canla başla çalışacağımın bir kez daha altını çizmek istiyorum. 
Bilecik'te hiçbir kadın, hiçbir emekçi, hiçbir Bilecikli yalnız değildir. Seçim süreci boyunca Bozüyük ilçemizin birçok yerleşim yerine gerçekleştirdiğim ziyaretlerde dinlediğim sorunları çözmek için görevimin tüm imkanlarını kullanacağım. Görev sürem boyunca ilimizin her köşesine her bucağına hizmet götürmekte yarışacağım.
İşimiz gücümüz güzide memleketimizin sorunlarını çözmek, gelişimine katkıda bulunmak, adaletli yönetim anlayışıyla Bileciklilere parti gözetmeksizin hizmet etmek olacaktır. 
Beni göreve uygun görerek seçen tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi iletiyorum. Kadınların belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının tanınmasının yıldönümünde, kadınların daha önde başarılı olması için kolları sıvadığımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Kaynak: Betül KESİK