Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı ve AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, Gazetemiz Yetkilisi Cafer Elmas’a gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Hamsu Köprüsü’ne alternatif ulaşım oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Yaman, “Hamsu Köprüsü giderse ne olacağı konuşuluyor, çözüm odaklı olmak lazım” dedi. Yaman, üzerinde çalıştıkları proje hakkında da bilgiler verirken, şunları aktardı:

 “ÇÖZÜM ODAKLI OLMAK LAZIM”

Bilecik’te Hamsu Köprüsü giderse ne olacak bu memleketin hali diye herkes yakınıyor, yönetenlerden de duyuyorum bunu şehrin iletişiminin kesileceğini, bir kopukluk yaşanacağından bahsediyorlar bunlar doğru şeyler değil. Bizim arkadaşlar kısa bir çalışma yaptılar, dışarıdan da teknik destek aldık bununla ilgili.

Bahçelievler’den şehre girerken hemen Hamsu Köprüsü’nün sağ tarafında çok güzel hem Beşiktaş’a, hem İsmetpaşa’ya, hem Selöz Mahallesi’ne diğer bölgeleri bağlayacak eğimli bir yol var. Allah korusun deprem gibi büyük felaketlerde çok pratikte kullanabileceğimiz bir dozerle, greyderle yapabileceğimiz, daha sonradan iyi bir şekilde sağlıklaştıracağımız bir yol var ama baktığınızda herkes Hamsu Köprüsü giderse ne olacağını konuşuyor, çözüm odaklı olmak lazım."

“BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZ RAHAT OLSUN”

Bilecik Belediyesi’ndeki personel alımı ve sayısı tartışmalarına ilişkin de konuşan Yaman, “Belediyede çalışanlarımızın hiçbir suçu yok, Belediyede personelimiz rahat olsun.” dedi. Yaman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Belediyede çalışanlarımızın hiçbir suçu yok, Belediyede personelimiz rahat olsun. 17 sene boyunca sendikacılık yapmış bir abileriyim. Hangimizin çocuğuna gel belediyede çalış desek bunu reddetmez, sonuçta burası devlet kapısıdır. Burada önemli olan belediyenin ihtiyacına göre yöneticilerin belirlemesi, burada gerekli olan eleman sayısının ve niteliğinin belirlenmesidir. Bununla ilgili farklı duyumlar alıyoruz ama çalışanlar bu konuda çok rahat olsunlar. İşçinin halinden anlayan, onların yanında olan bir abileri başkan olacaktır.

“HİÇBİR YAKINIMI İŞE ALMADIM”

15 yıl Bayırköy Beldesi’nde birçok arkadaş işçi ve memur olarak geldi ve çalıştı. Mustafa Yaman’ın 1’inci ve 2’inci dereceden bir yakınını Belediye’de işe aldıysa benim karşıma getirsinler. Belediye içerisinde Mustafa Yamancılar diye bir grup olmayacak. İş yapan arkadaşlarla birlikte bir yol yürüyeceğiz. İhtiyacımız olan personeli de ondan veya bundan diye almayacağız. İş yapacak personeli alacağız. Başarı, kendinden olanlarla değil şehrin dertleriyle dertlenen beyinlerle gelir. Bununla ilgili Bilecik’e garanti verdim. Biz buraya abi olmaya geliyoruz.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK