Söğüt’te 5 adet koyunu ağıldan çalan hayvan hırsızları yakalandı. Olaya karışan 5 kişiden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alınan bilgiler göre, 21 Nisan Pazar günü  Söğüt ilçesi Dereboyu Küme Evleri mevkiinde bulunan bir ağıldan 5 adet koyun çalındı.

Olay ile ilgili olarak Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olayın aydınlatılmasına yönelik yapmış oldukları çalışmalarda; 5 şüpheli şahıs yakalanarak, gözaltına alındı.

5 KOYUNU ÇALIP SATTILAR 

Titizlikle yürütülen soruşturmada;H.K., A.K., F.Y. isimli şüpheli 3 şahsın koyunları çaldıkları ve çalınan 5 koyundan 2’sini N.K. isimli şahsa, 3 koyunu İ.K. isimli şahsa sattıkları tespit edildi.

Çalınan 5 koyun sahibine teslim edildi. Şüphelilerden H.K. kendisine ait ruhsatsız kurusıkıdan bozma tabancasının olduğu ve tabancasını F.C. isimli şahsın alıp geri vermediğini ve bu sebeple olayı diğer 2 şüpheli şahıs ile birlikte işlediklerini belirtti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Şüpheli şahıslar hakkında; Hayvan Hırsızlığı, Suç Eşyasının Satın Alınması Veya Kabul Edilmesi, 6136 Sayılı Kanun kapsamında adli işlem başlatıldı.

 Adli mercilere sevk edilen 5 şüpheli şahıs hakkında; İ.K. ve N.K Savcılıkça Serbest”

F.Y. ”Mahkemece Adli Kontrol Şartıyla Serbest” 

H.K. ve A.K. Mahkemece “tutuklanarak” Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

https://twitter.com/BilecikEmniyet

https://www.instagram.com/bilecikemniyetmudurlugu/

Kaynak: KORKMAZ KESİK